Kim jest technik farmaceutyczny?

Kim jest technik farmaceutyczny?

Kim jest technik farmaceutyczny?

Renesans edukacji zawodowej, jaki właśnie obserwujemy w Polsce, nie jest przypadkiem. Jest to odpowiedź systemu dzisiejszej edukacji, często prywatnego nauczania, na realne zapotrzebowanie na obecnym rynku pracy.

Jest to odpowiedź bardzo skuteczna, ponieważ kształcenie w różnego rodzaju szkołach policealnych jest zdecydowanie krótsze niż w przypadku edukacji na uczelniach wyższych. Nie oznacza to oczywiście niższych wymagań w stosunku do osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Kursy są naturalnie bardzo różne, oferują różne kwalifikacje i pozwalają zdobywać zawody o ogromnym zróżnicowaniu tematycznym. Wśród najpopularniejszych z nich w ostatnim czasie jest technik farmaceutyczny Warszawa. Zapotrzebowanie na techników farmaceutycznych jest bardzo wysokie, a przy umiarkowanym poziomie szkolenia w czasie dwuletniej edukacji, można potem liczyć na bardzo dobre zarobki. Tytuł technika farmacji daje nawet całkiem interesujące perspektywy rozwoju i awansu. Zacznijmy jednak od początku.

Technik

Tytuł technika kojarzy się z bardzo praktycznymi zadaniami. W przypadku technika farmaceutycznego jest to skojarzenie jak najbardziej prawidłowe, ponieważ jednym z obowiązków, jakie będzie miał technik, jest przygotowywanie leków o bardzo krótkim terminie ważności. Szkoła policealna Łódź to nie studia wyższe, więc pojawiają się tutaj pewne ograniczenia. Technik nie może produkować leków z niektórych substancji niebezpiecznych, a do tego jego praca musi się odbywać pod nadzorem farmaceuty. Technik może być zatrudniony w aptece, ale zawsze musi pracować pod kierunkiem magistra farmacji. Apteki nie są oczywiście jedynym potencjalnym miejscem zatrudnienia technika farmacji, ponieważ pracować może także w szeroko rozumianym dziale R&D oraz w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, ale to zawsze apteki będą tutaj pierwszym wyborem.

Farmaceuta-administrator

Technika farmacji najczęściej spotkamy za ladą w aptece. Jego zadaniem jest bowiem wspieranie farmaceuty w zasadzie wszystkich wykonywanych przez niego pracach i na co dzień, w normalnej pracy, różnice pomiędzy technikiem i magistrem farmacji nie są zazwyczaj duże. Technicy farmacji zwykle większą uwagę przykładają do kwestii typowo administracyjnych i podobne obowiązki wykonują także w innych miejscach niż apteki. Jest to związane z koniecznością posiadania wiedzy o farmaceutyce, by możliwe było wyłapywanie różnego rodzaju błędów mogących pojawiać się dokumentach. Osoba bez takich kompetencji będzie mniej sprawnym administratorem.

Więcej: http://szkolymedyczne.eu/kierunki/technik-farmaceutyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *