Szkolenie teoretyczne przed egzaminem na prawo jazdy

Szkolenie teoretyczne przed egzaminem na prawo jazdy

Szkolenie teoretyczne przed egzaminem na prawo jazdy

Zapisując się na kurs prawa jazdy, klient oczekuje, że szybko wsiądzie za kółko, nauczy się kierować autem, zda egzamin i otrzyma upragniony dokument. Tymczasem kurs składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zanim kursant wsiądzie samochodu, musi poznać zasady ruchu drogowego, zachowania się w razie remontów nawierzchni, trudnych warunków atmosferycznych, wypadku, czy nagłej awarii pojazdu.  Dopiero po części teoretycznych przychodzi długo wyczekiwany moment pierwszej jazdy.

Cel nauki jazdy

Kursant zapisuje się na kurs w celu zdobycia prawa jazdy.  Nauka jazdy Gdańsk rozpoczyna się od 30 godzin teorii w czasie których słuchać zapoznaje się z zasadami ruchu drogowego, budową samochodu, rozpoznawaniem drobnych awarii, zasadami zachowania się podczas wypadku oraz udzielania pierwszej pomocy. Na stronie internetowej kurs na prawo jazdy kategorii B Gdańsk znajdują się materiały pomocnicze w postaci testów egzaminacyjnych i kodeksu drogowego, z których można skorzystać w trakcie powtórek przed egzaminem. Celem nauki jazdy Gdańsk jest nauczenie przyszłego kierowcy bezpiecznej jazdy.

Ważna teoria

Teoria nie zastąpi praktycznych umiejętności poruszania się samochodem. Jest wstępem do nauki jazdy. Nie można kierować pojazdem bez znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Kandydat na kierowcę musi poznać przepisy, ponieważ warunkują one bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Mity o zajęciach teoretycznych

Wśród wielu kursantów panuje przekonanie, że można opuścić teorię i doczytać na stronie internetowej. To błędny pogląd, ponieważ zajęcia teoretyczne prowadzone w ramach nauki jazdy Gdańsk prowadzone są w sposób przystępny i ciekawy oraz poszerzają wiedzę o ruchu drogowym. Przeczytanie materiałów powinno służyć utrwaleniu wiadomości.

Część teoretyczna kursu na prawo jazdy kategorii B Gdańsk nie jest stratą czasu, ale przygotowaniem przyszłego kierowcy do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym po uzyskaniu prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *