Iluletnie auto może być leasingowane? Sprawdzamy

Iluletnie auto może być leasingowane? Sprawdzamy

Iluletnie auto może być leasingowane? Sprawdzamy

Chcesz wyposażyć się w nowy samochód, jednak niekoniecznie celujesz w ten dostępny w autoryzowanym salonie? Wolisz postawić raczej na używany pojazd, którego cena jest znacznie bardziej przystępna? Taki również można wziąć w leasing!

Leasing na używane auto to coraz bardziej powszechna metoda, z której korzysta bardzo wielu Polaków. Jest to atrakcyjna propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na cieszeniu się nowym pojazdem, jednak nie chcą oni przepłacać. Każdy z nas doskonale wie o tym, że auto, które dopiero co wyjeżdża z salonu sprzedaży, a na jego liczniku pojawiają się pierwsze kilometry – może sporo stracić na cenie. W takiej sytuacji warto postawić na samochody używane w leasing. Jest to opcja doceniana przez klientów firmy CLS. Doradcy zatrudnieni w tym miejscu są godni polecenia i chętnie udzielają leasingobiorcom rzetelnych informacji!

Ile lat może mieć leasingowane auto?

Już wiesz, że możesz bez żadnych trudności wziąć w leasing używane auto. Ile jednak może mieć ono lat? Najczęściej przyjmuje się zasadę, że długość trwania umowy leasingowej, a także wiek samochodu nie mogą łącznie przekroczyć ośmiu lat. W takiej sytuacji oznacza to, że jeżeli chcesz by okres trwania umowy wynosił sześć lat, pojazd nie może mieć więcej niż dwa lata. Jeżeli umowa trwa cztery lata, to samochód może mieć tyle samo. Jest to bardzo łatwe do obliczenia i wiele firm leasingowych trzyma się tej zasady. Ma to niewątpliwie swoje uzasadnienie. W końcu wraz z długością umowy zwiększa się również ilość comiesięcznych rat, zatem mogą być one stosunkowo niższe. Jest to korzystne dla osób, którym zależy na niskich opłatach.

Leasing na samochody używane – czy cena jest wyższa?

Tutaj również trudno jest określić ogólną regułę. Wszystko jest zależne od konkretnej firmy, z którą chcesz współpracować. Warto byś przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytał i poznał zasady w niej zawarte. Na stronie internetowej firmy CLS znajdziesz niezwykle wygodny kalkulator leasingu – https://cls.pl/kalkulator, dzięki któremu obliczysz comiesięczne raty i dowiesz się jakich kosztów możesz się spodziewać. Pamiętaj jednak o tym, że jest to jedynie narzędzie pomocnicze, a dokładniejszych informacji może udzielić się wykwalifikowany doradca, z którym możesz skontaktować się mailowo albo telefonicznie. Taka rozmowa nic nie kosztuje, a może pomóc Ci w podjęciu słusznej decyzji.

1 thought on “Iluletnie auto może być leasingowane? Sprawdzamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *