Zadbaj o bezpieczeństwo IT swojego biznesu – wybierz fachową obsługę informatyczną!

Zadbaj o bezpieczeństwo IT swojego biznesu – wybierz fachową obsługę informatyczną!

Zadbaj o bezpieczeństwo IT swojego biznesu – wybierz fachową obsługę informatyczną!

Prawidłowo działająca struktura IT w firmie to podstawa. W takim przypadku warto postawić na wysoką jakość obsługi informatycznej.

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z zewnętrznych usług IT. Jedną z najpopularniejszych jest obsługa informatyczna, która realizowana jest przez firmy specjalizujące się w prowadzeniu kompleksowego wsparcia IT dla biznesu.

Czym dokładnie jest obsługa informatyczna firm? Jak przebiega wtedy współpraca? Jakie może przynieść ze sobą korzyści? Co wchodzi w skład tego rodzaju usług? Sprawdź teraz i zapewnij swojej firmie kompleksowe wsparcie pod kątem IT!

Obsługa informatyczna dla firmy – wsparcie w biznesie

Firma, która na co dzień korzysta z komputerów, a także sieci komputerowych powinna pamiętać o tym, że nawet niewielkie usterki mogą przełożyć się na zastój w pracy, a nawet mogą powodować jeszcze gorsze konsekwencje – utratę ważnych danych, a nawet pogorszenie wizerunku i utratę klientów.

W związku z tym odpowiednia obsługa informatyczna jest w tym przypadku niezbędna. Przedsiębiorstwa w tym właśnie zakresie mogą zatrudnić własnego informatyka, który świadczy wtedy potrzebne czynności w firmie. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie – to outsourcing usług informatycznych, czyli obsługa informatyczna świadczona przez zewnętrzną firmę.

Czym jest outsourcing usług informatycznych?

Gdy firma nie chce tworzyć swojego działu IT i zatrudniać informatyków, wówczas zewnętrzna obsługa informatyczna w postaci outsourcingu jest bardzo korzystnym wyborem. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Outsourcing IT to dostęp do szerokiej gamy usług w bardzo przystępnych cenach. Dla firmy to większe bezpieczeństwo w dziedzinie IT bez konieczności ponoszenia wysokich wydatków w tym właśnie obszarze.

Aktualnie outsourcingu obsługi informatycznej korzysta wiele firm, w tym w szczególności są to przedsiębiorstwa zaliczane do sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw.

Zakres dostępnej obsługi informatycznej:

 • tworzenie sieci komputerowych
 • administracja sieciami komputerowymi
 • serwis sprzętu komputerowego oraz peryferii
 • instalacja i aktualizacja oprogramowania
 • zamawianie potrzebnego sprzętu komputerowego
 • dbałość o bezpieczeństwo – ochrona przed wirusami, kopie zapasowe plików, zapobieganie atakom z internetu
 • odzyskiwanie utraconych danych
 • tworzenie stron internetowych i ich prowadzenie
 • zakładanie e-maili pracowniczych
 • szkolenia informatyczne pracowników
 • doradztwo IT dla firmy

Ponadto, obsługa informatyczna może obejmować również innego rodzaju czynności, które będą odpowiadały potrzebom przedsiębiorstwa.

Więcej informacji o dostępnych usługach znaleźć można na stronie internetowej firmy ITCenter Warszawa, która od lat oferuje obsługę informatyczną dla firm.

Na czym polega obsługa informatyczna jako outsourcing?

Gdy firma zleca usługi informatyczne w modelu outsourcingu, w takim przypadku może ona najczęściej zdecydować się na jedną z dostępnych form obsługi.

Stosuje się najczęściej różne pakiety usług, które różnią się pomiędzy sobą również czasem reakcji na zgłoszenia, liczbą godzin poświęconych na obsługę na miesiąc. Istnieje zatem możliwość dobrania najkorzystniejszego wariantu obsługi.

Gdy pojawia się konieczność skorzystania z obsługi informatycznej, wówczas firma kontaktuje się ze swoim kontrahentem i zgłasza konkretne czynności. Zdarza się, że czasami wystarcza tylko pomoc świadczona przez telefon. W innych przypadkach pracownik firm może przyjechać na miejsce i wykonać konkretne czynności.

Warto zaznaczyć, że taka opieka informatyczna bardzo często dostępna jest też przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu firma może otrzymać wsparcie w każdym momencie, gdy tylko będzie to konieczne!

Podsumowując, obsługa informatyczna świadczona jako outsourcing to bardzo dobry wybór. Za jej pomocą firma może otrzymać kompleksową pomoc w dziedzinie IT od specjalistów w tym zakresie, a tym samym może zmniejszyć swoje koszty, poprawić bezpieczeństwo działania pod kątem IT, a także poprawić swoją konkurencyjność i pozycję w branży!

1 thought on “Zadbaj o bezpieczeństwo IT swojego biznesu – wybierz fachową obsługę informatyczną!

 1. Korzystamy w firmie obecnie z usługi outsourcingu it i jestem osobiście bardzo zadowolona. Braliśmy pod uwagę zatrudnienie informatyka, jednak przekalkulowaliśmy koszta i jednak jest to bardzo droga opcja Outsourcing finansowo opłaca się bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *