Jak wybrać program do faktur

Jak wybrać program do faktur

Jak wybrać program do faktur?

Programy do fakturowania są niezastąpione w wielu firmach. Na co zwrócić uwagę, wybierając oprogramowanie do wystawiania faktur? Sprawdź!

Zalety programów do wystawiania faktur VAT

Żadna firma nie może funkcjonować bez prawidłowo realizowanej księgowości. Aby ułatwić sobie proces księgowania, warto zainwestować w oprogramowanie do fakturowania. Programy do wystawiania faktur dają bardzo dużo możliwości. Do ich zalet możemy zaliczyć przede wszystkim:

 • Usprawnienie procesu fakturowania – wystawianie faktur przy pomocy specjalnego oprogramowania przebiega bardzo sprawnie i szybko.
 • Łatwość obsługi – kolejną zaletą programów fakturowych jest prosta i intuicyjna obsługa. Przyjazny interfejs sprawia, że z wystawieniem faktury poradzi sobie każdy z nas.
 • Zgodność z przepisami – systemy do fakturowania automatycznie aktualizują się do najnowszych przepisów podatkowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie przeoczymy żadnej nowelizacji.
 • Oszczędność czasu – programy do fakturowania oferują szereg przydatnych opcji – takich jak np. automatyczne uzupełnianie danych kontrahentów. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na powtarzalne czynności.
 • Większa kontrola nad płatnościami – korzystając z programu do faktur, możemy na bieżąco kontrolować płatności za faktury i w razie potrzeby wzywać kontrahentów do uregulowania należności.
 • Elastyczność – funkcje programów fakturowych możemy dostosowywać do specyfiki działania firmy.
 • Przydatne funkcje dodatkowe – oprogramowanie do wystawiania faktur może być wyposażone w szereg funkcji, które mogą się nam przydać w codziennej pracy (np. integracja z bankowością online czy przypomnienia o ważnych datach).

Prosty program do faktur – jak wybrać?

Faktury są nieodłącznym elementem funkcjonowania firmy. Wdrożenie w przedsiębiorstwie oprogramowania do fakturowania może być ogromnym ułatwieniem w codziennej pracy. Jak wybrać łatwy w obsłudze program do wystawiania faktur, który spełni nasze oczekiwania? Poniżej przedstawimy kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, wybierając prosty program do faktur.

Łatwe i intuicyjne wystawianie faktur

Wybierając program do fakturowania, warto sprawdzić, czy dany system jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fakturowaniem. Oprogramowanie powinno być przyjazne zarówno dla właściciela firmy, jak i pracowników, którzy na co dzień dbają o obsługę kontrahentów.

Szeroki wybór dokumentów księgowych

Oprogramowanie do fakturowania powinno umożliwiać proste i intuicyjne wystawianie różnych dokumentów. Dobry program fakturowy pozwala sporządzać m.in. faktury proforma, faktury zaliczkowe i końcowe, faktury korygujące oraz paragony fiskalne. Warto także sprawdzić, czy dany system daje możliwość wysyłania e-faktur do klientów, którzy są zainteresowani takim rozwiązaniem. Dużym plusem oprogramowania fakturowego jest też opcja tworzenia dokumentów rozliczanych w różnych walutach. To spore ułatwienie w przypadku przeprowadzania transakcji międzynarodowych.

Możliwość edycji faktur

Bardzo przydatnym rozwiązaniem, w które powinien być wyposażony program do wystawiania dokumentów księgowych, jest możliwość edycji faktur. Dzięki temu z łatwością poprawimy wystawioną wcześniej fakturę. Nawet doświadczonym przedsiębiorcom zdarza się popełniać błędy przy wystawianiu faktur, dlatego opcja edycji dokumentów przyda się każdemu z nas.

Wystawianie faktur cyklicznych i inne przydatne funkcje

Zanim zdecydujemy się na zakup systemu do faktur online, warto sprawdzić, jakie możliwości daje konkretne oprogramowanie. Na rynku dostępne są różne programy do faktur – takie jak np. Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT czy Faktura Small Business Standard. Najlepiej zdecydować się na wybór rozwiązania, które oferuje opcje przydatne w naszej firmie. Program fakturowy powinien być dopasowany do specyfiki określonej działalności. Ciekawe funkcje oprogramowań do faktur to na przykład:

 • Wystawianie faktur cyklicznych – to bardzo przydatne rozwiązanie dla firm, które co miesiąc wystawiają takie same faktury. Dzięki opcji faktur cyklicznych oprogramowanie wyręczy nas w comiesięcznym wystawianiu tych samych dokumentów.
 • Automatyczne uzupełnianie danych kontrahenta – możliwość wyszukania kontrahenta po numerze NIP, REGON lub KRS zdecydowanie przyspieszy proces wystawiania faktury.
 • Integracja z bankowością internetową lub sklepem internetowym – czyli wygodne opcje, które przydadzą się w wielu firmach i zdecydowanie ułatwią nam codzienną pracę.
 • Automatyczna wysyłka faktur – ta opcja sprawia, że faktura VAT może być wysłana do kontrahenta za pomocą zaledwie jednego przycisku.
 • Przechowywanie dokumentów kosztowych w wirtualnym segregatorze – dzięki temu znacznie szybciej znajdziemy potrzebne dokumenty lub pisma urzędowe.
 • Integracja z bazami VAT, CEIDG i VIES – umożliwia automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta oraz jego statusu jako płatnika VAT.
 • Dostęp w aplikacji mobilnej – to rozwiązanie, które umożliwia nam wystawienie faktury z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *