Fakturowanie mobilne - moda czy wygoda?

Fakturowanie mobilne - moda czy wygoda?

Fakturowanie mobilne – moda czy wygoda?

Osoby mające jednoosobową działalność gospodarczą potrzebują programu księgowego, który umożliwi prowadzenie księgowości jednoosobowej firmy. Porządek w finansach oznacza spokój właściciela firmy i ułatwia rozwijanie działalności. Zlecanie spraw księgowych profesjonalistom z biur księgowych jest drogie. O wiele tańszą opcją jest korzystanie z mobilnej księgowości w postaci księgowości internetowej.

Księgowość internetowa – wygodne narzędzie księgowe

Księgowość internetowa to prosty i bezpieczny program do prowadzenia własnej księgowości. Dzięki niemu wyliczenia składek ZUS, podatku dochodowego, prowadzenie ewidencji dokumentów sprzedażowych i zakupowych nie jest skomplikowane. Jest adresowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, szczególnie do podwykonawców i freelancerów. Mobilna księgowość wykonuje wszystkie czynności, które dawniej były w zakresie obowiązków księgowej lub były zlecane dla biura księgowego, np.: wystawianie faktur i wprowadzanie kosztów, prowadzenie ewidencji KPiR oraz VAT, obliczanie zaliczek PIT, podatku VAT i składek ZUS. Użytkownicy szczególnie cenią bardzo pomocne w ich pracy  fakturowanie mobilne, dzięki któremu szybciej i bez ryzyka pomyłki wystawiają faktury.

Wygodne fakturowanie mobilne

Fakturowanie mobilne to sprawne wystawianie faktur VAT, faktur zaliczkowych, końcowych, pro-forma oraz korygujących. Pozwala także na wystawianie paragonów fiskalnych.  Narzędzie jest zautomatyzowane – raz wprowadzone dane są podpowiadane podczas wystawiania kolejnych faktur, co skraca czas wypełniania dokumentów i ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej. Użytkownicy mogą korzystać z bazy danych GUS, podając NIP. System uzupełnia pozostałe dane, Faktury VAT wystawiane są zarówno na kwoty netto, jak i brutto. 

Program do fakturowania mobilnego zawiera kilka szablonów faktur – wystarczy wybrać jeden i wstawić swoje logo. Szablony faktur można edytować i stworzyć własny, niepowtarzalny wzór faktury, która będzie jednocześnie wizytówką firmy.

Faktury w językach obcych

Zagraniczni kontrahenci i podwykonawcy to codzienność polskich firm. Program do fakturowania mobilnego może wystawiać faktury w wielu językach, np.: angielskim, czeskim, słowackim, niderlandzkim, francuskim, niemieckim, włoskim, ukraińskim, hiszpańskim oraz zawiera codzienne kursy walut NBP.   W programie fakturowania mobilnego, fakturę można wygenerować w każdej chwili i z każdego miejsca.

Księgowość internetowa to oszczędność pieniędzy. Nad poprawnością programu pod względem zgodności z przepisami prawa czuwa profesjonalny zespół księgowych i programistów.  Program do fakturowania mobilnego przypomina użytkownikom o terminach płatności do Urzędu Skarbowego i do ZUS, ani wyliczać składek, czy podatków. Dzięki korzystaniu z księgowości mobilnej nie trzeba skupiać na czynnościach księgowych, tylko skoncentrować się na działalności i rozwoju firmy. Kolejną zaletą programu jest dostępność do księgowości przez całą dobę. Fakturowanie mobilne to wygodne narzędzie do prowadzenia księgowości mniejszych firm.

Więcej można znaleźć na: https://intaxo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *