Rezygnacja z polisy Open Life

Firmy, które żyją ze sprzedaży polisolokat, najczęściej starają się zarobić i tak naprawdę nie ma dla nich znaczenia, czy oferta będzie dobrze dopasowana do oczekiwań i potrzeb klientów. Prowadzi to do problemów, zwłaszcza jeżeli ktoś liczy na profesjonalną ochronę lub chce odzyskać swoje pieniądze i nagle okazuje się, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie wywiązuje się z obietnic.

  1. Dlaczego klienci rezygnują z polisolokat?
  2. Jak przygotować wypowiedzenie?
  3. Czy można odzyskać opłatę likwidacyjną?

Nie musisz jednak godzić się na takie warunki, bo obecnie istnieje sposób na to, aby rozwiązać polisolokatę i odzyskać pieniądze. Warto zainteresować się tym, w jaki sposób zrobić to prawidłowo, aby wszystko zostało sprawnie załatwione i towarzystwo ubezpieczeniowe zwróciło pieniądze. Pomoże ci w tym poniższy poradnik, w którym opisano rezygnację z polisy Open Life.

Dlaczego klienci rezygnują z polisolokat?

Bez względu na to, czy wpłaciłeś na polisolokatę kilkadziesiąt tysięcy, czy kilkaset złotych, nie powinieneś godzić się na nieuczciwe zapisy, przez które regularnie tracisz swoje ciężko zarobione pieniądze. Podczas spotkania z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego trudno oczywiście wszystko na spokojnie przemyśleć, ponieważ wywierają oni presję, aby wszystko zostało szybko podpisane. Na szczęście dla osób, które podpisały umowy o niekorzystne polisolokaty, możliwa jest rezygnacja z ubezpieczenia Open Life, a w razie problemów można skorzystać z pomocy kancelarii, która oferuje wsparcie w załatwieniu formalności.

Jak przygotować wypowiedzenie?

Na początek należy przygotować pismo, w którym znajdzie się informacja o tym, że klient rezygnuje z ubezpieczenia. W takim dokumencie powinny się znaleźć następujące informacje:

  • adres zamieszkania i dane osobowe klienta,
  • data,
  • adres towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • poprawny numer polisy,
  • oświadczenie o rezygnacji oraz odpowiedni tytuł pisma (wypowiedzenie umowy…).

Po wysłaniu dokumentu (trzeba to zrobić listem poleconym, a do przesyłki dołączyć kopię dowodu osobistego) ubezpieczenie przestanie obowiązywać, a klient otrzyma swoje pieniądze. Będzie to oczywiście kwota pomniejszona o różne opłaty (w tym likwidacyjną), ale coraz częściej udaje się odzyskać te środki. Tutaj jednak warto nawiązać współpracę z kancelarią, która wie jak postępować w sprawach o unieważnienie polisy UFK Open Life, ponieważ zwiększy to szanse na uzyskanie korzystnego orzeczenia.

Czy można odzyskać opłatę likwidacyjną?

O zwrot opłat administracyjnych i likwidacyjnych mogą ubiegać się wszyscy klienci, którzy złożyli przed czasem wypowiedzenie na polisolokatę w TU Open Life. Co ważne, nie ma w tym przypadku znaczenia wysokość pobranych opłat ani też okres obowiązywania umowy. Kancelaria, która zajmuje się unieważnianiem polisolokat i odzyskuje pieniądze dla swoich klientów, zawsze oferuje bezpłatną analizę prawną. Wystarczy więc skorzystać z oferty https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-openlife/, aby doświadczeni specjaliści sprawdzili warunki umowy i zaproponowała kolejne kroki. Nie wiążą się z tym żadne koszty, a klient może uzyskać informację o wysokości pieniędzy, które może otrzymać, jeżeli tylko zdecyduje się skierować sprawę do sądu. Zarówno na etapie przygotowywania pozwu, jak i podczas całego procesu klienci mają wsparcie kancelarii, która będzie reprezentowała klienta. Oprócz pieniędzy, które towarzystwo ubezpieczeniowe niesłusznie pobrało od klienta w związku z zerwaniem umowy, kancelaria może odzyskać również straty inwestycyjne, koszty sądowe i odsetki. Jest to najlepszy sposób na to, aby można było odzyskać to, co się wpłaciło na niekorzystną polisolokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *