Szkolenia z prawa pracy

Szkolenia z prawa pracy

Szkolenia z prawa pracy

Szkolenie prawa pracy powinno zostać przeprowadzone w tym roku w każdej firmie ze względu na liczne aktualizacje, jakie wnosi nowelizacja Kodeksu Pracy. To z jednej strony przepis na zwiększenie efektywności pracy działu kadr, a z drugiej – sposób na ochronę praw pracowników.

Szkolenie prawo pracy. Co musisz wiedzieć?

Co to prawo pracy?

To gałąź prawa, która zajmuje się prawami i obowiązkami zarówno pracodawców, jak i pracowników. Obejmuje takie tematy jak:

 • płace,
 • godziny pracy,
 • warunki pracy,
 • urlopy pracownicze(wymiar i zasady), 
 • problemy dyskryminacji w pracy,
 • kwestie bezpieczeństwa i zdrowia,
 • działalność związkowa. 

Celem przepisów prawa pracy jest ochrona praw pracowników przy jednoczesnym zapewnieniu pracodawcom możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w sposób uczciwy i efektywny. Przepisy prawa pracy różnią się w zależności od kraju, ale ogólnie koncentrują się na tych samych podstawowych zasadach. Ponieważ prawo pracy jest istotne w funkcjonowaniu firmy, Verte Centrum Szkoleń przygotowało stale aktualizowany pakiet szkoleń dotyczących tej gałęzi polskiej legislacji.

Korzyści ze szkoleń z zakresu prawa pracy

Podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie znajomości Kodeksu Pracy niesie ze sobą szereg korzyści. 

Szkolenie prawo pracy to świetne narzędzie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. 

Pomaga pracodawcom zapewnić, że ich pracownicy są na bieżąco z najnowszymi przepisami prawa pracy i regulacjami, a jednocześnie zapewnia pracownikom wiedzę i umiejętności, których potrzebują, aby przestrzegać Kodeksu Pracy i wiedzieć, kiedy mogą się do niego odwoływać.

Osoby pracujące na co dzień w dziale kadr dzięki przyswojeniu nowych przepisów czy zmian w legislacji w formie przystępnego szkolenia bez problemu poradzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami związanymi z wchodzącymi w życie ustawami czy dyrektywami.

Co więcej, zapewniając dostęp do tego typu szkoleń, pracodawcy nie tylko zapewniają działowi kadr efektywniejszą pracę, lecz także tworzą kulturę bezpieczeństwa i transparentności w miejscu pracy.

Nowelizacja Kodeksu Pracy w 2023 roku

Należy przy tym pamiętać, że kodeks regulujący prawo pracy, czyli Kodeks Pracy, jest regularnie aktualizowany. W związku z tym pracownicy, w szczególności zatrudnieni w dziale kadr czy płac, muszą stale podnosić swoje kompetencje, by trzymać rękę na pulsie. To, co było nowością kilka lat temu, dziś może być już zupełnie przestarzałą informacją.

Co więcej, rok 2023 przyniósł nam sporo zmian – nowelizacja Kodeksu Pracy przewiduje bowiem szereg ważnych zmian, z którymi zapoznać się muszą wszyscy pracownicy i pracodawcy. Znajomość prawa określającego warunki zatrudnienia pracownika jest kluczowa. Warto przy tym nadmienić, że nowelizacja kodeksu obejmuje między innymi uregulowanie zasad wykonywania pracy zdalnej. 

Prawo pracy – szkolenie online w Verte Centrum Szkoleń. Tematyka

Szkolenie prawo pracy to gwarancja bieżącej, aktualnej wiedzy, niezbędna wszystkim osobom pracującym nie tylko w kadrach, lecz także w każdym przedsiębiorstwie.

Jaką tematykę znajdziesz na kursach w Verte Centrum Szkoleń? Warto zwrócić uwagę na takie pozycje jak:

 • szkolenia dotyczące nowych przepisów pracy zdalnej, na których dowiesz się m.in. jak powinny wyglądać zasady pracy hybrydowej oraz jak w umowie ująć możliwość okazjonalnej pracy zdalnej;
 • Kontrola trzeźwości pracowników od 2023 roku,
 • Zmiany w przepisach dotyczących informowania o szczegółowych warunkach zatrudnienia,
 • Informacje dotyczące dyrektywy Work-Life-Balance, takie jak nowe zasady urlopów rodzicielskich czy związanych z siłą wyższą,
 • Zmiany w zakresie minimalnego wynagrodzenia.

Wszystkie szkolenia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów i osoby praktykujące w zawodzie – to zapewnia uczestnikom maksymalną wartość merytoryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *