Darmowe konta bankowe – w jakich sytuacjach możesz całkowicie uniknąć opłat?

Darmowe konta bankowe – w jakich sytuacjach możesz całkowicie uniknąć opłat?

Darmowe konta bankowe – w jakich sytuacjach możesz całkowicie uniknąć opłat?

Chcesz otworzyć atrakcyjny rachunek bankowy? Szukasz produktu, który zapewni Ci szerokie możliwości, a do tego będzie tani lub całkowicie bezpłatny? Potrzebujesz ROR-u nie tylko do przechowywania środków finansowych, lecz także do realizowania transakcji w obcych walutach? Na rynku usług bankowych znajdziesz zarówno klasyczne, darmowe konta bankowe, jak i walutowe, które pozwolą Ci cieszyć się bankowaniem bez kosztów przewalutowania. Pamiętaj jednak, że aby mieć w pełni wolny od opłat rachunek, musisz spełnić określone warunki bezpłatności. Co należy zrobić, by całkowicie uniknąć opłat za prowadzenie konta lub płatności online i zbliżeniowe? Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz mieć darmowe konto osobiste!

Chcesz założyć nowe konto w banku? Pamiętaj, by uważnie przeanalizować dostępne oferty 

Szukając ciekawego konta bankowego, rzetelnie przeanalizuj dostępne oferty. Często produkt, który na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjny, wcale taki nie jest. Nie kieruj się wyłącznie wysokością opłat. Najtańszy rachunek nie zawsze jest synonimem najlepszego. Pamiętaj też, że ROR może być darmowy tylko do pewnego momentu, po czym przyjdzie Ci zapłacić za każdą transakcję. Swój wybór oprzyj na faktach, sprawdzając, czy rzeczywiście, jeśli spełnisz warunki bezpłatności, będziesz mógł cieszyć się bankowaniem bez kosztów.

Miej też na uwadze, że osobisty rachunek bankowy to często dopiero wstęp do kolejnych produktów banku. Patrz przyszłościowo! Być może kiedyś zechcesz wziąć kredyt mieszkaniowy, założyć lokatę lub postarać się o konto walutowe? Postaw na instytucję, która ma w swojej ofercie wiele usług. Nierzadko długoletni klienci danych banków mogą liczyć na lepsze warunki kredytowe lub uproszczone formalności. 

Po czym poznać dobry rachunek bankowy? 

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze konto bankowe, zwróć uwagę na:

  • wszystkie funkcjonalności, jakie Ci oferuje – płatności online, kartą debetową, przelewy natychmiastowe itp.,
  • dodatkowe usługi, o które możesz wnioskować w ramach umowy – karty kredytowe, lokaty, subkonta walutowe itd.,
  • dostęp do bankowości internetowej i mobilnej – aplikacja daje Ci możliwość realizowania płatności poprzez kody BLIK, składania wniosków o nowe produkty czy szybkiego zastrzeżenia karty lub zmiany PIN-u,
  • zabezpieczenia stosowane przez dany bank – np. dodatkowe uwierzytelnianie podczas dokonywania transakcji online kartą,
  • złożoność oferty wybranej instytucji – kredyty, lokaty, konta klasyczne i walutowe itp.,
  • warunki bezpłatności – każdy bank może stawiać inne – w zależności od grupy docelowej lub typu rachunku.

Dobry rachunek to taki, który łączy w sobie wszystkie powyższe punkty, oferując Ci najwięcej możliwości w zamian za spełnienie niewymagających przesłanek.

Niektóre instytucje proponują swoim klientom dodatkowe korzyści, np. w postaci zwrotów za rachunki opłacane z konta (1% od kwoty na fakturze) czy gotówkę za polecenie placówki. Często też umożliwiają przystąpienie do programów lojalnościowych, np. Mastercard Bezcenne Chwile lub Visa Oferty.

Zwolnienie z opłat przy koncie osobistym – szczegóły 

Fakt, że na rynku usług finansowych można znaleźć darmowe konta bankowe, wynika z dużej konkurencji w sektorze bankowości. Proponując bezpłatne ROR-y, banki mają na uwadze chęć przyciągnięcia do siebie klientów i zatrzymania ich na dłużej. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że osoba, która jest od wielu lat związana z daną instytucją, w przyszłości właśnie do niej zgłosi się w razie potrzeby wzięcia kredytu, otworzenia lokaty czy konieczności założenia konta walutowego. To pozwala bankom obniżać koszty prowadzenia rachunków, licząc, że klienci skorzystają z innych produktów.

Jakie warunki należy spełnić, aby zyskać bezpłatny ROR? Przesłanki mogą różnić się w zależności od wybranego banku.

Zwykle jednak polegają na:

  • zapewnieniu miesięcznych wpływów w wysokości ok. 500-1500 zł,
  • wykonaniu 1-5 transakcji w ciągu miesiąca kartą debetową lub poprzez system BLIK,
  • konieczności realizowania wypłat z bankomatów należących do danego banku – w innym wypadku zapłacisz prowizję.

Jeśli nie uda Ci się dopełnić przesłanek bezpłatności, za rachunek zapłacisz od ok. 5 do 20 zł.

Dużo podróżujesz lub pracujesz za granicą? Załóż konto walutowe

Poza klasycznym ROR-em potrzebujesz też produktu, który pozwoli Ci realizować transakcje w euro, dolarach czy funtach i to bez kosztów przewalutowania? Sprawdź dostępne konta walutowe i wybierz to, które przyczyni się do realnych oszczędności finansowych. Dobry rachunek da Ci możliwość przelewania i wypłacania środków, dokonywania wymiany walut poprzez bankowość internetową oraz mobilną i płacenia za granicą kartą Mastercard walutową – za darmo. Co musisz zrobić w zamian? Zapewnić średnie miesięczne saldo w wysokości 20 jednostek danej waluty – tak niewiele za tak wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *