Pomysł na opłacalny biznes? Sprzedawaj eko gadżety!

Pomysł na opłacalny biznes? Sprzedawaj eko gadżety!

Pomysł na opłacalny biznes? Sprzedawaj eko gadżety!

Producenci, chcąc odpowiadać na potrzeby konsumentów, powinni liczyć się z trendami. Jednym z nich jest obecnie chęć bycia eko – coraz więcej konsumentów decyduje się na rozwiązania, które nie będą negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, może warto sprzedawać produkty, które pomogą im troszczyć się o naszą planetę? Jak to zrobić? Piszemy w artykule!

Czym jest zero i less waste?

Idea zero waste zrodziła się z potrzeby troski o środowisko i polega na zredukowaniu ilości produkowanych przez nas odpadów. W mniej radykalnej formie to less waste – czyli starania, by tak mocno, jak to możliwe, ograniczyć wytwarzanie śmieci. Jednym z kroków, by to zrobić, jest rezygnacja z jednorazowych przedmiotów – te wykonane z plastiku w znacznym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Alternatywą dla nich są rzeczy zrobione z trwałych materiałów (na przykład stali nierdzewnej) lub tych, które potrzebują krótkiego czasu, by całkowicie się rozłożyć. Zwolennicy idei zero i less waste wyposażają się zatem w gadżety, które pozwolą im całkowicie zrezygnować z plastiku. 

Eko gadżety – czym się wyróżniają?

Gadżety przyjazne środowisku mogą być wykonane z naturalnych materiałów. Ich pozyskiwanie nie może szkodzić planecie, a czas na rozkład powinien być maksymalnie krótki. Gadżety w duchu eco-friendly to między innymi bawełniane produkty. Są one bardzo trwałe i solidne – to za sprawą właściwości bawełnianych włókien. Trudno je zniszczyć lub zetrzeć, a ich pielęgnacja jest banalnie prosta – bawełnę możemy prać w pralce razem z ubraniami. 

Torba bawełniana hurt - Natura

Eko gadżety powinny być również wielofunkcyjne. Pomoże nam to ograniczyć ilość posiadanych przedmiotów – jedna torba nada się w wielu sytuacjach, a bawełniane woreczki będziemy mogli wykorzystać w różnych celach. 

Aby mieć gwarancję tego, że produkcja przyjaznych środowisku gadżetów nie szkodzi planecie, stawiajmy na producentów, którzy zdobyli najważniejsze certyfikaty: GOTS i OEKO-TEX. Świadczą one nie tylko o świetnej jakości materiałach, ale i o ich dobrym pochodzeniu oraz o etycznej produkcji. 

Jakie eko gadżety sprawdzą się w Twoim sklepie?

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które ułatwiają nam życie w duchu zero i less waste. Na które z nich warto się zdecydować?

Torby bawełniane 

Doskonale nadają się na zakupy, na plażę, do przenoszenia lunchu do pracy czy książek do biblioteki. Sekretem ich popularności jest właśnie wielofunkcyjność. Dobrze będzie wyposażyć nasz sklep w torby bawełniane w różnych opcjach: ze wzmocnionym dnem, poszerzonym uchwytem, kieszonką, zapięciem, a nawet z przegródkami na butelki. Szeroki wybór toreb znajdziemy na stronie: https://www.natura.slupsk.pl/.

Woreczki na owoce i warzywa

To rozwiązanie zyskuje na popularności. Woreczki na warzywa i owoce, ale i inne produkty – pieczy czy orzechy, to sposób na ograniczenie plastiku w postaci foliowych torebek. Bawełna jest trwalsza i łatwo zachowamy jej czystość. Dobrze będzie mieć w swojej ofercie woreczki w różnych rozmiarach, aby klient mógł wybrać te odpowiadające jego potrzebom.

Kubki na wynos

Fani kawy na wynos mogą znacznie zredukować ilość produkowanych śmieci, gdy zdecydują się na własny kubek, termiczny, składany czy ze słomką. Pozwólmy klientom, aby na naszych półkach mogli znaleźć szeroki wybór tego asortymentu – z pewnością docenią oni praktyczność kubków!

Dlaczego ten biznes się opłaca?

Czy warto zdecydować się na sprzedaż eko gadżetów w swoim sklepie?

  • Trafimy do dużego grona klientów, którym zależy na środowisku naturalnym.
  • Będziemy firmą promującą troskę o planetę.
  • W naszym asortymencie znajdą się wysokiej jakości produkty o szerokim zastosowaniu. 
  • Wpiszemy się w panujące trendy.

Warto uzupełnić sklepowe półki również o eko gadżety, a także samemu korzystać z produktów, które redukują ilość produkowanych śmieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *