Krakowskie Zabłocie. Dzielnica, w której warto zamieszkać

Krakowskie Zabłocie. Dzielnica, w której warto zamieszkać

Kraków jest pięknym miastem, w którym warto zamieszkać. Osoby planujące ten krok, mają do wyboru wiele dzielnic, w których mogą kupić mieszkanie. Którą wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, wiele dzielnic bowiem ma w sobie coś przyciągającego. Rozwijającą się, ale wciąż nie zawsze docenianą, jest krakowskie Zabłocie. Dzielnica bez wątpienia warta zainteresowania.

Zabłocie. Rejon znany od setek lat

Pierwsze wzmianki o Zabłociu pochodzą sprzed setek lat. Rejon ten, w zasadzie od początku istnienia, był bardziej przemysłowy niż mieszkaniowy. W dzielnicy zaś istniało wiele zakładów przemysłowych. Sytuacja ta zmieniła się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zakłady, które tam istniały, zaczęły podupadać, dzielnica zaś stała się mało popularna, wręcz źle oceniana. Władze Krakowa podjęły decyzję o rewitalizacji tego miejsca i przeznaczyły sporo środków, by poprawić jego obraz. Dzielnica stawała się coraz bardziej popularna, zaczęły powstawać nowe budynki, nowe mieszkania i apartamenty. Miejsce zaczęło odzyskiwać dawny blask i co najważniejsze, opinia o nim stawała się coraz lepsza. Obecnie jest to jednak z bardziej cenionych dzielnic Krakowa. Niewątpliwym jej atutem jest nie tylko rozwój budownictwa mieszkaniowego i możliwości zakupu mieszkań w tych rejonach, ale samo położenie dzielnicy. 

Zabłocie z jednej strony odgraniczone jest przepływającą Wisłą, z innych zaś urokliwymi ulicami i zielenią. Jest to dzielnica o wielkości porównywalnej z wielkością Starego Miasta, świetnie skomunikowana z innymi częściami Krakowa. Zamieszkanie na krakowskim Zabłociu jest więc bardzo dobrym wyborem. Więcej dowiesz się na https://www.lofthaus-zablocie.pl/

Zakup mieszkań

Zakup mieszkania na krakowskim Zabłociu nie jest większym problemem. Można kupować zarówno nowe lokale mieszkalne jak i mieszkania z rynku wtórnego. Na uwagę zasługują przede wszystkim nowe. W tym rejonie buduje się dużo, mieszkania zaś sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto więc zapoznać się z ofertami deweloperów i rozważyć zakup jednego z nowych mieszkań. Osoby, które mają większe możliwości finansowe, mogą też wybierać w szerokiej ofercie apartamentów. Apartamenty Zabłocie to dobry wybór nie tylko z uwagi na komfort zamieszkiwania. Takie mieszkania dużo wolniej tracą na wartości, więc ewentualna odsprzedaż zawsze będzie wiązać się z dobrą ceną za mieszkanie. 

Zabłocie jest dzielnicą, która podoba się praktycznie każdemu. Zakup mieszkania w tym rejonie to dobry krok, sam komfort mieszkania w tych okolicach jest zaś bardzo duży. Mieszka się tam dużo przyjemniej niż w bardziej hałaśliwych i zakorkowanych dzielnicach Krakowa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *