3 powody, dla których warto mieszkać na Bemowie

3 powody, dla których warto mieszkać na Bemowie

3 powody, dla których warto mieszkać na Bemowie

Zielona okolica, świetna infrastruktura i liczne wydarzenia kulturalne – tak w skrócie można opisać Bemowo. To idealne miejsce do życia dla osób, które uwielbiają aktywne spędzanie wolnego czasu i które chcą zachować balans między pracą a życiem prywatnym. Poznaj Bemowo z najlepszej strony!

Bemowo atrakcyjne dla rodzin i dla singli

Bemowo zostało przyłączone do Warszawy w 1951 r. i początkowo było częścią dzielnicy Wola. Nazwa dzielnicy nawiązuje do Fortów Bema i została nadana na cześć Józefa Bema. Dzielnica usytuowana jest w lewobrzeżnej części Warszawy i ma powierzchnię ponad 25 km kw. Bemowo obecnie zaliczane jest do jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy.

Bemowo można podzielić na kilka części:

  • Lotnisko
  • Fort Radiowo
  • Boernerowo
  • Bemowo-Lotnisko
  • Fort Bema
  • Groty
  • Górce
  • Chrzanów
  • Jelonki Północne
  • Jelonki Południowe

Bogata infrastruktura i ciągle rozwijająca się sieć komunikacyjna sprawia, że Bemowo stało się atrakcyjne dla osób młodych: rodzin z dziećmi oraz dla singli. Dla niektórych Bemowo jest sypialnią Warszawy, dla innych centrum życia. W tej dzielnicy można znaleźć balans między szybkim tempem pracy w stolicy a potrzebą zielonej rekreacji. Dlaczego? Poznaj 3 powody, dla których to właśnie Bemowo jest idealne do zamieszkania.

3 zalety mieszkania na Bemowie

Bemowo ma wiele zalet, jednak dziś przedstawimy 3 najważniejsze, które mogą przemówić do osób młodych, zastanawiających się nad zakupem mieszkania w tej okolicy.

1.     Zielona okolica

Bemowo to raj dla miłośników terenów zielonych. Na terenie dzielnicy znajduje się Park Leśny Bemowo, przylega on do Fortu Babice oraz Boernerowa. Jego powierzchnia to aż 513,54 ha.

Na terenie parku znajdują się ścieżki rowerowe i edukacyjne. Oprócz tego imponującego terenu na Bemowie są ogródki działkowe, wewnątrz Osiedla Górczewska znajduje się amfiteatr, a przy Starych Jelonkach park leśny.

Nie brakuje miejsca na grillowanie, spacery z psem, bieganie, jazdę na rowerze czy pikniki z dziećmi. Bez opuszczania dzielnicy spędzimy weekend na świeżym powietrzu. Mieszkanie na Bemowie to doskonała opcja dla osób kochających kontakt z naturą!

2.     Koncertowe Bemowo

Bemowo to również dzielnica koncertowa. Największe wydarzenia odbywają się tutaj w dwóch miejscach: na Lotnisku Bemowo oraz w Amfiteatrze położonym w Parku Górczewska na Jelonkach.

Na scenie Lotniska zagrała m.in. Madonna i Michael Jackson. Latem 2021 zagrał tam swój koncert Dawid Kwiatkowski oraz Mata. W najbliższym czasie przewidziany jest tam również festiwal Miasto Muzyka.

3.     Dobra infrastruktura szkolna

Obecnie Bemowo zamieszkuje ponad 125 tys. mieszkańców. Powstały tu liczne nowoczesne osiedla, parki, restauracje, obiekty sportowe i rekreacyjne. Na Bemowie znajduje się aż 18 przedszkoli i 9 szkół podstawowych, 5 szkół licealnych oraz 2 technika. Oczywiście nie brakuje tu przychodni, placów zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Z tego powodu mieszkania na Bemowie często wybierają młode rodziny z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *