Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od dewelopera

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od dewelopera

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od dewelopera

Zakup nowego mieszkania to inwestycja na lata. Ponieważ jest to spory wydatek, wiele osób chcąc kupić nieruchomość decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jak wyglądają formalności w przypadku, kiedy w grę wchodzi zakup mieszkania od dewelopera?

Od czego warto zacząć?

Deweloperzy w Krzeptowie –  https://rynekpierwotny.pl/deweloperzy/s/wroclawski-krzeptow/ oferują mieszkania w stosunkowo niskich cenach, co nie zmienia faktu, że przy ich zakupie wiele osób decyduje się zaciągnąć kredyt hipoteczny. Nie ulega wątpliwości, że wiąże się to z wieloma dodatkowymi formalnościami. Od czego warto zacząć, żeby się w tym nie pogubić?

Bez względu na to, czy chcemy wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego, powinniśmy wybrać się do doradcy kredytowego. Specjalista sprawdzi naszą zdolność kredytową i podpowie, który bank będzie chciał nam udzielić tak dużego kredytu i na które oferty bankowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać ofertę?

Doradcy kredytowi pomagają w znalezieniu najlepszych ofert kredytowych, natomiast to na którą z nich zdecyduje się kredytobiorca zależy już tylko od niego. Co warto brać pod uwagę podczas wyboru kredytu hipotecznego? Przede wszystkim na wysokość oprocentowania i prowizji. W przypadku, kiedy zaciągamy kredyt z długim okresem spłaty, koszty związane z naliczaniem odsetek są znaczne i nawet niewielka różnica w wysokości RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania będzie miała duże znaczenie.

Deweloperzy w Krzeptowie posiadają na sprzedaż mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, dlatego też każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Mając na oku mieszkanie z rynku pierwotnego, przed zaciągnięciem kredytu warto dokładnie je sprawdzić. W tym celu najlepiej będzie poczytać opinie na temat dewelopera, a także upewnić się czy wcześniej budowane przez niego osiedla były oddawane do użytku na czas.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Jeśli chcemy wziąć kredyt na zakup mieszkania od dewelopera, w kwocie powinniśmy uwzględnić nie tylko jego cenę, ale także koszty związane z wykończeniem. Zanim się wprowadzimy będziemy musieli położyć podłogi czy też wykonać zabudowę kuchenną, co wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli nie mamy wystarczających środków na to, żeby zrobić to z własnych pieniędzy, możemy wnioskować o kredyt hipoteczny na zakup i wykończenie mieszkania. Jeśli ma być to jeden kredyt, już na pierwszym etapie składania wniosku trzeba przygotować szczegółowy kosztorys prac.

W przypadku, kiedy zdecydujemy się zaciągnąć kredyt również na wykończenie mieszkania, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli dokumentować kolejne etapy wykonywania prac. Bank może też sprawdzić czy wydaliśmy uzyskane środki zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na własną rękę, wysyłając na miejsce swojego przedstawiciela. Dokumentowanie poszczególnych etapów prac jest również konieczne w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera będącego jeszcze w budowie. Wtedy też bank wypłaca kredyt w transzach, których kolejne wypłaty zależą od wyników przeprowadzanych kontroli.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *