Prospektem informacyjnym nazywamy załącznik do umowy deweloperskiej. Prospekt zawiera podstawowe informacje o nieruchomości. Ustawa dokładnie określa, jakie informacje należy zamieścić w nim zamieścić i w jakiej kolejności. Znajdziemy w nim informacje o deweloperze, zrealizowanych przez niego inwestycjach oraz nieruchomościach, które chcemy kupić. Broszura informacyjna składa się z dwóch głównych części. Pierwsza część dotyczy deweloperów i inwestycji. Po drugie, poszczególne sekcje dotyczą konkretnych mieszkań. Czy są jakieś szczególne punkty, na które należy zwrócić uwagę podczas przeglądania prospektu?
Prospekt informacyjny – część pierwsza
Warto sprawdzić, czy deweloper, u którego planujemy kupić nowe mieszkanie, ma prawomocne pozwolenie na budowę. Kolejnym punktem, na który musimy zwrócić uwagę, jest konto hostingowe. Jeśli mamy do czynienia z otwartym rachunkiem powierniczym, deweloper będzie otrzymywał kolejne raty w miarę postępu budowy. W przypadku zamknięcia rachunku powierniczego, bank przekaże pełną kwotę deweloperowi po zakończeniu przez dewelopera pełnej inwestycji. Kolejnym ważnym punktem, który powinniśmy sprawdzić w prospekcie, są informacje o deweloperze i jego inwestycjach. Warto też sprawdzić, czy toczy się postępowanie egzekucyjne wobec deweloperów. Ważne jest, aby w prospekcie zobaczyć informacje dotyczące zagospodarowania przestrzeni wokół nieruchomości. Deweloperzy muszą podać informacje o planowanych inwestycjach, które mogą obniżyć wartość i jakość życia mieszkań, takich jak budowa spalarni odpadów, oczyszczalni ścieków, linii kolejowych w odległości mniejszej niż kilometr od inwestycji. Prospekt informacyjny zawiera również informacje o harmonogramie prac budowlanych. Przyjrzyjmy się bliżej planowanej przez dewelopera dacie przeniesienia własności.
Prospekt informacyjny – część druga
Kupno mieszkania to poważna i kosztowna inwestycja, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z informacjami zawartymi w prospekcie informacyjnym. Zawiera wiele cennych informacji dla potencjalnych nabywców mieszkań. Analizując poszczególne sekcje prospektu przyjrzyjmy się bliżej następującym danym: powierzchnia, cena za metr kwadratowy, rozkład pomieszczeń. Należy zweryfikować te dane korzystając z tego, co słyszymy w biurze sprzedaży lub w wycenie. Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków Podgórze rozchodzą się bardzo szybko, jednak przed wyborem konkretnej inwestycji warto porównać informacje zawarte w różnych broszurach informacyjnych, aby wybrać najbardziej odpowiednią ofertę. Jeśli mamy problem ze zrozumieniem niektórych zawartych w nich informacji, skorzystaj z usług eksperta.
Zobacz również:
-
Faktoring: – klucz do stabilności finansowej Twojej firmy
-
Optymalizacja Podatkowa – Klucz do Efektywnego Zarządzania Finansami
-
Jak założyć konto bankowe przez internet od zaraz?
-
Solidni doradcy kredytowi – szukajmy sprawdzonych rozwiązań
-
Jak prowadzić pełną księgowość dla spółki z o ograniczoną odpowiedzialnością?