Zwrot VATu z zagranicy - o czym pamiętać

Zwrot VATu z zagranicy - o czym pamiętać

Zwrot VATu z zagranicy – o czym pamiętać?

Prowadzenie działalności gospodarczej i oferowanie oraz kupowanie towarów poza granicami kraju jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorcy. Działanie na rynkach Unii Europejskiej wymaga skoncentrowania się na tym, co najważniejsze, czyli na rozwoju biznesu. Jeśli chodzi o odzyskanie podatku VAT zapłaconego za granicą, warto to zadanie powierzyć specjalistom. Doświadczone firmy doskonale znają się na takich kwestiach i pozwolą nam zyskać spokój ducha oraz działać zgodnie z przepisami prawnymi. Czym cechują się takie usługi? Jaka pomoc jest oferowana? Czego dotyczy zwrot podatku VAT w Unii Europejskiej? O czym należy pamiętać?

Fachowe usługi

Dzięki pomocy specjalistycznych firm możemy skupić się na poszerzaniu swojej oferty, Dzięki temu kontrolowanie wyników, podejmowanie ważnych decyzji i oszczędzanie czasu przełoży się na przewagę na tle konkurencji i zyski dla organizacji. Na uznanie zasługuje Europejskie Centrum Podatkowe, jakie zajmuje się odzyskiwaniem podatku VAT i podatku dochodowego z krajów UE. Firma działa od roku 2005 i z sukcesem dokonały już rozliczeń dla ponad 300 polskich przedsiębiorstw. Odbiorcami są zarówno większe spółki akcyjne notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, jak i małe firmy transportowe. Zwrot VATu z zagranicy ma bogatą ofertę, jest skierowana dla każdego przedsiębiorstwa, które zapłaciło podatek przy nabyciu towarów i usług na terenie krajów Unii Europejskiej. Oczywiście ich nabycie wiązać się musi z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pamiętać trzeba o tym, że zazwyczaj firmy ponoszące wydatki poza granicami kraju, mogą odzyskać zapłacony VAT.

Zwrot VATu z zagranicy

Europejskie Centrum Podatkowe pomoże nam samodzielnie przeprowadzić wszelkie formalności. Zaangażowanie pracowników jest na wagę złota, a ich doświadczenie przekłada się na dokładną prace. Doradcy podatkowi doskonale wiedzą, jak działać zgodnie z prawnymi przepisami. W takiej sytuacji korzystanie z usług zagranicznego biura podatkowego nie będzie konieczne. Dzięki temu firma zoptymalizuje koszty doradcze, zyskując fachowe wsparcie. Czynności dotyczące odzyskania zwrotu VAT z zagranicy są koordynowane przez kancelarię. Obejmują one wiele etapów, aż do otrzymania przelewu z urzędu zagranicznego na konto bankowe firmy odbiorcy usług.

Oferta Europejskiego Centrum Podatkowego

W ofercie ECP znajdziemy między innymi:

  • analizę otrzymanej dokumentacji, dzięki czemu klient może ubiegać się o zwrot zagranicznego podatku VAT,
  • pomoc doradcy podatkowego, który pełni charakter pełnomocnika firmy,
  • złożenie wniosku w konkretnym urzędzie,
  • prowadzenie korespondencji z urzędami polskimi i zagranicznymi,
  • doradztwo dotyczące dokumentacji, jakiej trzeba wymagać przy dokonywaniu zakupów za granicą, tak aby były honorowane przez urząd skarbowy,
  • optymalizację czasu składania wymaganych wniosków,
  • ciągłe informowanie o statusie wniosku o zwrot podatku VAT.

Profesjonalna pomoc jest bardzo ważna dla wielu firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *