Współpraca z doradcą finansowym oczami klientów. Dlaczego to się opłaca

Współpraca z doradcą finansowym oczami klientów. Dlaczego to się opłaca

Współpraca z doradcą finansowym oczami klientów. Dlaczego to się opłaca?

Doradca finansowy to specjalista z zakresu finansów i produktów bankowych. Z jego usług z roku na rok korzysta coraz liczniejsza grupa osób. Ich wsparcie jest nieocenione w procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny, jego refinansowanie, planowanie długoterminowych inwestycji, a także staranie się o pożyczki gotówkowe. Doradca finansowy, dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i biegłości w aktualnej ofercie banków, jest w stanie wskazać najbardziej opłacalne rozwiązania oraz gładko przeprowadzić klienta przez cały proces wnioskowania o jego przyznanie.

Kim jest doradca finansowy i jakie cechy powinien posiadać?

Doradca finansowy to profesjonalista, który pomaga swoim klientom w wyborze najlepszych dla nich produktów finansowych. Jego usługi są całkowicie bezpłatne, gdyż ekspert jest opłacany nie przez klienta, lecz przez bank, którego oferta została wybrana. Profesja eksperta finansowego nie jest jednak uregulowana przepisami prawnymi, w związku z czym doradztwem finansowym zajmować się może dziś praktycznie każdy – wystarczy, że założy działalność gospodarczą, podpisze umowę współpracy z bankami i będzie szukał klientów. W związku z tym profesja doradca finansowy opinie miewa różne – ocena współpracy w dużej mierze zależy bowiem od tego, na kogo trafimy.

Sprawdzonego, godnego zaufania doradcę można jednak poznać po kilku cechach. Jest to osoba, która posiada wykształcenie kierunkowe ekonomiczne, doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w bankach i instytucjach finansowych oraz szereg indywidualnych, pożądanych w tej pracy predyspozycji. Dobry doradca finansowy musi być w szczególności osobą otwartą na dialog, komunikatywną oraz umieć przekazywać nawet najbardziej skomplikowane i złożone informacje w zrozumiały, przystępny dla klienta sposób. Cenną cechą profesjonalnego doradcy finansowego jest także uczciwość oraz dbanie wyłącznie o interes klienta, który zawsze powinien być przez niego stawiany na pierwszym miejscu.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia doradcy finansowego?

Warto wiedzieć, że doradca finansowy jest zatrudniany bezpośrednio przez klienta i w związku z tym działa zawsze w jego interesie. Jego zadaniem jest dokładne zapoznanie się z sytuacją zawodową, materialną i życiową klienta oraz wskazanie mu najlepszych, aktualnie dostępnych produktów finansowych, których poszukuje. Klienci obecnie bardzo pozytywnie oceniają współpracę z doradcami finansowymi, widząc z nich profesjonalistów, którzy są w stanie w zrozumiały i jasny sposób przedstawić im oferty banków, wskazać atuty i wady każdej z nich oraz pomóc w wyborze tej najkorzystniejszej.

Poszukując odpowiedzi na pytanie, w czym może nam pomóc doradca finansowy opinie klientów na temat współpracy są raczej zgodne. Dzięki ekspertowi można zaoszczędzić sporo czasu, gdyż klient nie traci go już na samodzielne odwiedzanie placówek lokalnych banków, zapoznawanie się z aktualnymi promocjami oraz zgłębienie ich specyfiki. Podczas jednego spotkania z doradcą jest zapoznawany z poszczególnymi ofertami, poznaje ich parametry i dzięki temu może dokonać właściwego wyboru. Współpraca z doradcę w dłuższej perspektywie czasu pozwala dodatkowo zaoszczędzić pieniądze – profesjonalny ekspert jest bowiem w stanie nie tylko wskazać najtańszą ofertę, ale w niektórych sytuacjach także wynegocjować w banku jeszcze korzystniejsze jej warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *