Ubezpieczenie turystyczne – o co zadbać przed wakacjami

Ubezpieczenie turystyczne – o co zadbać przed wakacjami

Ubezpieczenie turystyczne – o co zadbać przed wakacjami?

Wakacje za pasem. Mimo utrudnionych warunków wielu Polaków zdecyduje się na spędzenie urlopu za granicą, przede wszystkim w słonecznych krajach, gdzie ryzyko kiepskiej pogody jest znacznie niższe niż w Polsce. Trudno wyobrazić sobie odpowiedzialny wyjazd bez dobrego ubezpieczenia turystycznego. Jakie elementy obowiązkowo powinna zawierać polisa? Które dodatkowo warto rozważyć?

Koszty leczenia za granicą

W pierwszej kolejności należy zadbać o zdrowie własne i swoich bliskich. Podstawą każdego ubezpieczenia turystycznego jest pokrycie kosztów leczenia za granicą. Co prawda w krajach Unii Europejskiej Polacy mogą liczyć na dostęp do darmowych usług medycznych na zasadach podobnych do obywateli danego kraju, jeżeli posiadają kartę EKUZ, jednak takie zabezpieczenie często okazuje się niewystarczające. W rzeczywistości obejmuje wyłącznie podstawową pomoc, a wiele zabiegów i usług, które w ramach NFZ są darmowe, za granicą mogą okazać się płatne. Wartość ubezpieczenia zdrowotnego powinna być tym wyższa, im dalej udajemy się na urlop. 200 000 zł wydaje się absolutnym minimum na terenie Europy. Ruszając w bardziej egzotyczną podróż lub do krajów, gdzie usługi medyczne są drogie, na przykład USA, warto zabezpieczyć swoje zdrowie na wyższą kwotę! Jeśli urlop wiąże się z wypiciem kilku drinków czy kieliszków wina, ubezpieczenie zdrowotne, aby zadziałać, wymaga tak zwanej klauzuli alkoholowej.

Ratownictwo medyczne

Drugim ważnym elementem polisy turystycznej jest ratownictwo medyczne. Poruszając się po nieznanym terenie nigdy nie wiemy, co nas może spotkać. Koszty akcji ratunkowych w górach bądź w trudniej dostępnych terenach nadmorskich bywają za granicą naprawdę wysokie. Zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne i wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie NNW turystyczne

Nawet najbardziej odpowiedzialny turysta bądź podróżnik nie może czuć się za granicą w pełni bezpieczne. Nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Ubezpieczenie NNW turystyczne zapewni w takim przypadku odszkodowanie, które zabezpieczy finansowo ubezpieczonego i jego rodzinę. Odniesiony uszczerbek na zdrowiu, a tym bardziej czasowa bądź trwała niezdolność do pracy nie odbijają się tak mocno na domowym budżecie. Oczywiście o ile ubezpieczenie NNW będzie odpowiednio wysokie.

Ubezpieczenie OC turystyczne ubezpieczenie bagażu

Istotnym elementem polisy turystycznej jest także ubezpieczenie OC. Chroni ono podróżnych przed ewentualnymi roszczeniami osób trzecich za spowodowane szkody. W nieznanych realiach, podczas urlopowego relaksu stosunkowo łatwo o jest nieszczęśliwy wypadek i zniszczenie czyjegoś imienia. Dobrze ubezpieczyć się także na taką okoliczność!

Ubezpieczenie dla aktywnych

Na specjalne polisy zazwyczaj muszą się zdecydować osoby aktywne pragnące uprawiać sport za granicą, szczególnie kiedy ma on charakter wyczynowy. Każda polisa skonstruowana jest nieco inaczej – niektórzy ubezpieczyciele za uprawianie sportu potraktują standardowo przejażdżkę na rowerze, a nawet trekking w górach. Aby upewnić się, czy jesteśmy bezpieczni, warto przed wykupieniem polisy dobrze zapoznać się z dokumentem OWU.

Pozostałe elementy polisy

Ubezpieczenie turystyczne może zawierać także dodatkowe opcje. Dotyczą one między innymi rezygnacji z biletu czy hotelu, co uprawni ubezpieczonych do zwrotu kosztów. W krajach podwyższonego ryzyka można rozważyć ubezpieczenie się na wypadek aktów terroru. Od niedawna z oczywistych względów ubezpieczyciele oferują także dodatkowe ubezpieczenie dotyczące leczenia covid-19. Odpowiednia polisa turystyczna nie musi być droga. Aby się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się z wieloma ofertami dostępnymi w jednym miejscu na stronie porównywarki internetowej Kiosk Polis – https://kioskpolis.pl/.

To wygodne rozwiązanie – im więcej ofert sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych przejrzymy przed wyjazdem, tym większe jest prawdopodobieństwo znalezienia idealnej w atrakcyjnej cenie. Oprócz tego, internetowy kalkulator Kiosk Polis oferuję także ubezpieczenia komunikacyjne. By poznać propozycje ubezpieczycieli, należy wypełnić formularz znajdujący się pod adresem: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *