Ubezpieczenia na życie, ochrona zdrowia, emerytury, inwestycje

Ubezpieczenia na życie, ochrona zdrowia, emerytury, inwestycje

Ubezpieczenia na życie, ochrona zdrowia, emerytury, inwestycje

Życie to najcenniejsza wartość. Trzeba je chronić nie tylko dbając o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, ale także dzięki ubezpieczeniom. Wypadki, choroby i inne dramatyczne sytuacje są częścią codziennego życia, a ich skutki mogą być dramatyczne. Wypadków i chorób nie da się wyeliminować z ludzkiego życia, ale można zapobiegać ich skutkom. Ubezpieczenie na życie pozwala na zabezpieczenie finansowe dla wskazanych przez ubezpieczonego osób w razie jego śmierci. Umowa zawiera możliwość rozszerzenia zakresu ochrony na wypadek uszczerbku na zdrowiu z powodu złamań, zdiagnozowania choroby przewlekłej lub nowotworowej czy nieszczęśliwego wypadku.

Bądź bezpieczny

Nie lubimy zajmować się przykrymi sprawami. Żyjemy chwilą w wierze codziennych obowiązków i nie zastanawiamy się nad tym, że w każdej chwili może nam się coś stać. Jednak życie pokazuje, że warto przewidywać przyszłość. Ubezpieczenie na życie daje pewność, że w razie niekorzystnych zmian w życiu lub śmierci, najbliżsi otrzymają odszkodowanie. MetLife oferuje szeroki zakres ubezpieczeń na życie. Polisa życiowa może mieć charakter tylko ochronny lub mieszany, czyli z opcją długoterminowego oszczędzania albo inwestowania części wpłacanej składki. Odszkodowanie trafia do ubezpieczonego, a w przypadku zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym do wskazanych w umowie osób uposażonych. Umowa ubezpieczeniowa jest podpisywana na wiele lat i powinna chronić przed nieszczęśliwymi wypadkami, od śmierci i chorób przewlekłych.

Cel ubezpieczenia

Najistotniejsza funkcja polisy ubezpieczeniowej to zapewnienie rodzinie środków finansowych rodzinie ubezpieczonego w przypadku, kiedy sam nie będzie mógł tego zrobić.  Ubezpieczenie na życie obejmuje takie sytuacje, jak: leczenie w szpitalu, niezdolności do wykonywania pracy lub samodzielnego funkcjonowania spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem – inwalidztwa, ciężkiej choroby lub śmierci. Towarzystwa ubezpieczeniowe odpowiadają na potrzeby klientów i poszerzają propozycję ubezpieczenia o ubezpieczenie na wypadek nowotworów.

Godna emerytura

Polski system emerytalny nie jest zbyt stabilny, a wypłacana emerytura daleka jest od oczekiwań emerytów. Dlatego lepiej wykupić dodatkowe ubezpieczenie emerytalne , które będzie wypłacane przez minimum 15 lat po przejściu na emeryturę. Można wykupić polisę emerytalną dla siebie lub bliskiej osoby, aby zapewnić jej dodatkową emeryturę. Ubezpieczony decyduje o wysokości wypłacanego świadczenia.

Bezpieczeństwo nie ma ceny. Wykupienie ubezpieczenia daje pewność, że w razie niezdolności do pracy ubezpieczonego, rodzina nie pozostanie na lodzie. Ubezpieczenie na życie to dobry wybór dla każdego, kto nie chce się martwić o jutro i chce mieć pewność, że będzie miał środki finansowe na leczenia i nie będzie zależny od Narodowego Funduszu Zdrowia. Ubezpieczenia na życie są coraz częściej wybierane przez klientów towarzystw ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *