Serwery wirtualne

Serwery wirtualne

Serwery wirtualne

Hosting www to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla osób, którym zależy na profesjonalnym zarządzaniu stroną internetową. Istnieją różne rodzaje hostingu i sposobów korzystania z serwerów wirtualnych. Jakie rozwiązania są dostępne?

Hosting wirtualny – co to takiego?

Każda strona czy domena potrzebuje miejsca na dysku serwera. Firma hostingowa udostępnia go właścicielowi strony, dzięki czemu witryna działa w trybie 24/7. Taka usługa, czyli hosting wirtualny to zarówno zagwarantowanie przestrzeni dyskowej, jak i mocy obliczeniowej procesora, pamięci RAM, a także odpowiedniej ochrony. Usługobiorca dostaje też liczne narzędzia do zarządzania domeną i przechowywanymi danymi.

Jakie są zalety hostingu www?

W przypadku hostingu www klient otrzymuje pewną przestrzeń na serwerze, którą współdzieli z innymi użytkownikami. Takie rozwiązanie umożliwia Twojej stronie nie tylko wyświetlanie w trybie ciągłym, ale również transfer danych bez limitu. To skuteczny, a równocześnie tani hosting. W Domeny.pl zyskujesz też mnóstwo innych korzyści takich, jak:

  • Autoinstalator aplikacji (WordPress, Joomla!, Moodle, etc.), 
  • bezpłatna domena (.pl, .eu lub ,site),
  • DNS Anycast, czyli sposób na szybszą transmisję danych,
  • HTTP/2 – przyspieszający ładowanie strony protokół przesyłania danych,
  • możliwość aktywacji certyfikatu SSL,
  • możliwość wyboru najnowszej wersji PHP.

Otrzymujesz również dostęp do prostego w obsłudze kreatora stron, a także narzędzia do zarządzania bazami MySQL i PostgreSQL.

Czy hosting www odpowiednio chroni dane?

Dla każdego właściciela witryny kwestia ochrony danych jest bardzo istotna. Profesjonalny hosting w Domeny.pl to regularny backup plików 4×4, dzięki czemu masz dostęp do kopii bezpieczeństwa z poprzednich dni. Z kolei protokół Secure Shell chroni dane podczas logowania, a przystępny w obsłudze panel administratora pozwala na łatwe dostosowanie witryny do szyfrowania SSL. Chronimy także infrastrukturę serwerów przed atakami typu DDoS.

Bardzo wnikliwemu zabezpieczeniu podlega też poczta elektroniczna. Narzędzie DomainKeys Identified Mail potwierdza tożsamość nadawcy wiadomości. Z kolei za szyfrowanie e-maili odpowiada moduł PGP oraz protokół TLS. Stosujemy również Simple Mail Transfer Protocol, który blokuje możliwość wysyłania wiadomości ze skrzynki użytkownika przez niepowołane osoby. Działa także ochrona antyspamowa oraz skaner antywirusowy.

Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca na serwerze lub całość jego zasobów do własnych potrzeb to wybierz serwer VPS albo dedykowany. Wszystkie trzy rodzaje usług dostępne są na Domeny.pl. Skorzystaj z naszej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *