Problemy podatkowe - poszukiwanie rzetelnych informacji

Problemy podatkowe - poszukiwanie rzetelnych informacji

Problemy podatkowe – poszukiwanie rzetelnych informacji

Prawo podatkowe dla wielu jest, kolokwialnie mówiąc, czarną magią. Ilość przepisów, interpretacji, formularzy bywa przytłaczająca. Dodatkowo popełnienie błędu skutkuje koniecznością żmudnego tłumaczenia się z popełnionego błędu. W związku z powyższym bezpieczniej, niż szukać odpowiedzi w internecie, gdzie ile komentujących tyle opinii, poszukać porady u specjalisty. Tylko gdzie?

Infolinia podatkowa Krajowej Informacji Podatkowej

Krajowa Informacja Podatkowa została powołana w celu udzielania pomocy obywatelom związanej z rozliczeniami podatków. Pracownicy informacji udzielają odpowiedzi na wątpliwości dotyczące podatków, ulg podatkowych, interpretacji przepisów oraz prawa celnego. Ich pomoc dotyczy również kwestii podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pomoc udzielana jest telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00 pod numerami telefonów: z telefonu stacjonarnego: 801 055 055, z telefonu komórkowego: (22) 330 03 30, z zagranicy: +48 22 330 03 30. Jednakże by skorzystać z tej pomocy, należy się uzbroić w cierpliwość, bowiem oczekiwanie na połączenie z konsultantem to kwestia minimum 40 minut oczekiwania przy słuchawce. Dodatkową niedogodnością, jest konieczność bardzo szczegółowego opisania problemu podatkowego, by konsultant mógł udzielić pomocy. Jednocześnie zagrożenie jakie płynie z tej formy wsparcia polega na możliwości błędnej interpretacji udzielonych nam informacji, względnie problemów z zastosowaniem porady w praktyce. Zatem gdzie szukać rzetelnego i skutecznego wsparcia w zakresie prawa podatkowego?

Kancelarie prawa podatkowego

Rynek prawniczy oferuje usługi wyspecjalizowanych w prawie podatkowym prawników, gwarantujących otrzymanie wiarygodnych informacji. Nadto prawnik może w naszym imieniu działać wdrażając przepisy podatkowe w życie, bez obawy o konsekwencje złego zinterpretowania bądź zastosowania informacji. Kancelarie prawa podatkowego są na bieżąco ze wszelkimi nowelizacjami podatkowymi, dzięki czemu ich porady są kompleksowe i rzetelne. Ich usługi obejmują zeznania podatkowe PIT, podatki od spadków i darowizn i wszelkie inne kwestie dotyczące osób fizycznych, a nadto zajmują się wsparciem podatkowym działalności gospodarczych w szerokim tego znaczeniu, obejmującym m.in. rozliczenia VAT, PCC, CIT, akcyz, podatków lokalnych i transgranicznych.

Porady z zakresu prawa podatkowego

Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Walterowicz zajmuje się nie tylko wsparciem w zakresie rozliczeń podatku dochodowego, podatku VAT czy akcyzy. W zakres usług Kancelarii obejmuje przede wszystkim rzeczowa analiza dokumentacji finansowej pozwalająca na dokonanie indywidualnej interpretacji podatkowej prowadzącej do sporządzenia rzetelnego zeznania podatkowego. Zakres usług obejmuje również rozliczanie podatkowe osób pracujących za granicą zgodnie z przepisami o unikaniu podwójnego opodatkowania, czy wyliczanie podatków od nieruchomości, spadków i darowizn. Kancelaria zajmie się kompleksowo każdym przypadkiem do którego podchodzi indywidualnie. W naszym imieniu specjalista sporządzi odwołanie, jeśli zajdzie taka potrzeba, złoży korektę błędnego zeznania czy doradzi w przedmiocie rozwiązania konkretnego problemu podatkowego lub obrania odpowiedniej drogi rozliczeń podatkowych w przypadku zakładania działalności gospodarczej.

Podsumowanie

Ponieważ kary podatkowe wynikające z niewiedzy lub błędnej interpretacji mogą być bardzo dotkliwe, a prawo podatkowe należy do najbardziej dynamicznych gałęzi prawa, warto się zabezpieczyć poprzez skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Jednocześnie warto uwzględnić, iż w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy z kancelarią, co pozwoli na spokojne prowadzenie działalności bez konieczności martwienia się o kwestie podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *