Metody płatności – najważniejsze informacje

Metody płatności – najważniejsze informacje

Metody płatności – najważniejsze informacje

Polacy pokochali płatności bezgotówkowe. Od dawna korzystamy w kart płatniczych i kredytowych. Prężnie rozwijają się także płatności mobilne, których używa ponad 4 miliony konsumentów. Jakie są najważniejsze metody płatności w Polsce? Jak wygląda ich wpływ na równie mocno rozwijający się biznes e-commerce?

Najpopularniejsze metody płatności w Polsce

Polscy operatorzy płatności wciąż udostępniają swoim klientom kolejne narzędzia, dzięki którym transakcje i zakupy stają się jeszcze szybsze i wygodniejsze. Oto najpopularniejsze metody płatności, które zaprezentujemy na przykładzie oferty Przelewy24 – jednego z największych operatorów płatności.

  • Przelewy online – rozwiązanie może dziś wydawać się nieco archaiczne, ale wciąż pozostaje najczęściej wybieranym. Z tej metody mogą korzystać klienci wszystkich banków.
  • Karty płatnicze – karty są obecnie numerem jeden na świecie. Mają niezwykłe szerokie zastosowanie, z uwzględnieniem płatności cyklicznych.
  • BLIK – bezpieczna i błyskawiczna metoda płatności pozwalająca na natychmiastowe płacenie przy pomocy smartfona.
  • Portfele elektroniczne – obecnie coraz mocniej zastępują tradycyjne portfele, bo ich właściciele nie muszą nosić przy sobie gotówki ani karty. Płatności online przy ich pomocy są bardzo wygodne, ponieważ nie jest konieczne uzupełnianie danych karty.
  • PayPo – płatności odroczone, dzięki którym klient może dokonywać zakupów, jednak zapłacić za nie nawet po 30 dniach lub rozłożyć spłatę na raty.
  • Raty online – bardzo wygodne z punktu widzenia użytkownika, ponieważ cały proces dzieje się online. Sprzedawca udostępniający swoim klientom tę metodę często decydują się na raty 0%, co zwiększy atrakcyjność produktu.

Z punktu widzenia klienta sklepu lub konsumenta płacącego za usługi tak prezentuje się wachlarz najważniejszych metod płatności. Z kolei właściciele biznesów e-commerce mają do dyspozycji dodatkowe udogodnienia ze strony operatorów płatności. Jednym z ciekawszych jest wsparcie sprzedaży w innych walutach bez wysokiego spreadu, co ułatwia internetowym sprzedawcom ekspansję na rynki zagraniczne i o czym więcej można przeczytać na stronie: https://www.przelewy24.pl/.

Dostępność metod płatności ja biznes e-commerce

Rozwój metod płatności to z pewnością jeden z ważniejszych motorów napędowych w branży e‑commerce. Konsumenci zwracają uwagę na cenę i jakość towaru, ale w coraz większym stopniu także na dostępność preferowanych form wysyłki oraz wygodnych płatności online. Dlatego w interesie wszystkich przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż online leży podążanie za najnowszymi trendami w płatnościach mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *