Logowanie do Moje ING Online

Logowanie do Moje ING Online

Logowanie do Moje ING Online

ING Bank Śląski wywodzi się z międzynarodowej instytucji finansowej ING Groep, założonego w Holandii i z obecną siedzibą główną w Amsterdamie. Bank, z charakterystycznym pomarańczowym lwem swój początek, utworzenie filii w Katowicach datuje na rok 1988.

Dlaczego warto posiadać konto w elektronicznej bankowości ING Banku Śląskiego?

Od tamtej pory inspiruje klientów do podejmowania trafnych i korzystnych dla nich decyzji finansowych, oferując im narzędzia zapewniające przyjazne i transparentne zarządzanie środkami. Bank w swojej ofercie świadczy usługi kredytowe, pożyczkowe, ubezpieczeniowe i inwestycyjne.

Jak wiele banków, oferuje też sporo narzędzi zakresie oszczędności, w tym nawet konto oszczędnościowe przypięte do konta bankowego, umożliwiające natychmiastowy transfer środków w razie nagłej potrzeby. Co więcej, przelewy realizowane w obrębie dwóch kont w banku ING księgowane są natychmiastowo, oferując klientom ekspresowe wykonanie usług, zarówno łatwo, jak i wygodnie. Jest to stale doskonalący się bank, deklarujący swoją obecność i dostępność zawsze i wszędzie. Taka obietnica widnieje zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej banku. Aplikacja mobilna oferuje skrócony proces logowania do konta.

Jak zalogować się do elektronicznej bankowości Moje ING Online?

Do korzystania z bankowości internetowej Moje ING niezbędne są login i hasło, przypisane indywidualnie, do każdego klienta. Razem z zawarciem umowy, zostaje wygenerowany login, składający się z pierwszych trzech liter imienia i nazwiska klienta, a także czterech losowych liczb, tworząc unikatowy i niepowtarzalny ciąg znaków. Do każdego konta przypisane też jest hasło, liczące maksymalnie 35 znaków, niezbędne do zalogowania się.

Pierwsze hasło zostaje wygenerowane automatycznie, a po pierwszym zalogowaniu, klient jest zobowiązany do jego zmiany. W celu zalogowania się konieczne jest odwiedzenie strony internetowej www.ing.pl i kliknięcie panelu logowania, znajdującego się w prawym górnym rogu strony. Na stronie znajduje się automatyczna podpowiedź, w który odnośnik powinni przejść klienci indywidualni i przedsiębiorcy (Moje ING), a w który firmy, samorządy i korporacje (ING Business).

Po wybraniu odpowiedniego odnośnika klient indywidualny i przedsiębiorcy zostają poproszeni o wprowadzenie loginu, a po przejściu dalej, hasła. Hasło nie jest wpisywane w całości, system generuje puste pola wymagające uzupełnienia znakami hasła przez klienta.

W przypadku ING Business opcji zalogowania się do systemu jest więcej. Można skorzystać, podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych i przedsiębiorców, z loginu i hasła, bądź z eTokenów i karty kryptograficznej. Aby skorzystać z ostatniej opcji, niezbędny jest program SmartCard Toolbox ING, który łączy się z systemem przy pomocy USB. Aby uzyskać pełen dostęp, potrzebne jest także hasło dostępu. Kiedy wszystkie loginy i hasła zostaną poprawnie wpisane, klient uzyskuje pełny dostęp do swojego konta.

Funkcjonuje także jeszcze jedno, dodatkowe zabezpieczenie. Przy przelewaniu większych kwot online, użytkownik może zostać poproszony o wprowadzenie jednorazowego kodu, wysłanego na numer telefonu podany przy rejestracji konta przed zatwierdzeniem wysłania przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *