Którym kierowcom Autocasco przyda się szczególnie Wyjaśniamy

Którym kierowcom Autocasco przyda się szczególnie Wyjaśniamy

Którym kierowcom Autocasco przyda się szczególnie? Wyjaśniamy

AC należy do dobrowolnych świadczeń komunikacyjnych. Często stanowi ono dodatek do polisy OC. Autocasco jest przydatnym ubezpieczeniem, które może uchronić kierowcę przed wydatkami związanymi z kolizją spowodowaną z jego winy.

Wartościowy samochód

Autocasco przez wielu kierowców traktowane jest jako niepotrzebne obciążenie domowego budżetu. Polisa stanowi jednak świetną ochronę, gdyż wypadki oraz kradzieże nie są rzadkim zjawiskiem. AC w szczególności może przydać się właścicielom nowych, wartościowych aut popularnej marki, które są często użytkowane oraz parkowane w niestrzeżonych miejscach. Autocasco nie jest jednak świadczeniem dla każdego rodzaju samochodów. Problem mogą mieć bowiem właściciele pojazdów starszych, użytkowanych przez ponad piętnaście lat. Ubezpieczyciele nie chcą sprzedać AC w tego typu przypadkach, gdyż jest to dla nich niekorzystna inwestycja. Duży problem mogą mieć również kierowcy aut z kierownicą znajdującą się po prawej stronie. Szczegółowe informacje na temat świadczenia dostępne są na stronie https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ac

Ochrona

O wykupieniu polisy powinny pomyśleć osoby, mieszkające w okolicy, w której akty kradzieży i wandalizmu nie są rzadkością. W tamtym roku najwięcej aut zrabowano na terenie Warszawy oraz Katowic. Statystycznie –złodzieje działający na terenie województwa mazowieckiego najczęściej interesują się japońskimi samochodami, wśród których należy wskazać Toyotę, Mazdę oraz Hondę. Na Śląsku najwięcej kradzieży odnotowano natomiast w przypadku niemieckich aut – Audi oraz BMW. Polisa AC może stanowić rekompensatę. Odszkodowanie wypłacone w ramach świadczenia chroni bowiem kierowcę w przypadku kradzieży samochodu. O zakupie polisy powinny także pomyśleć osoby, często jeżdżące na zakupy. Stłuczki na parkingach przed galeriami handlowymi są bowiem częstymi incydentami.

Polisa AC to dodatkowa ochrona dla właścicieli cennych aut znanych marek. O zakupie świadczenia powinna pomyśleć jednak większość kierowców, gdyż jest to dodatkowe zabezpieczenie w przypadku różnorodnych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *