Księgowość online - dlaczego warto wybrać e-Dokumentacja, wirtualne biuro i nie tylko!

Księgowość online - dlaczego warto wybrać e-Dokumentacja, wirtualne biuro i nie tylko!

Księgowość online – dlaczego warto wybrać? e-Dokumentacja, wirtualne biuro i nie tylko!

Dlaczego wciąż korzystać ze starych założeń księgowości i nie zmienić swojego biura księgowego na księgowość online? Biura księgowe online oferują dzisiaj wiele możliwości i zalet, od prowadzenia tradycyjnych elementów, jak księgi handlowe czy dokumenty kosztowe w bardziej prosty, przejrzysty i po prostu efektywny sposób, a do tego oferują inne zalety, jak na przykład wirtualną dokumentację czy wręcz.. biuro! Przeczytaj i zobacz, dlaczego warto zdecydować się na księgowość online, nie tylko, jeżeli dopiero co założyliście swoją firmę.

XXI wiek przynosi ze sobą wiele nowych rozwiązań dla starych zagadnień – jednym z nich są usługi księgowe. Nawet, jeżeli potrzebna jest Ci pełna księgowość, usługi księgowe online mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Skorzystanie z usług firmy oferującej pełną księgowość online pozwoli Ci zoptymalizować tę niezbędną część prowadzenia działalności – innymi słowy, możesz spodziewać się oszczędności czasu i szybkiego dostępu do swoich dokumentów. Jak dokładnie wygląda oferta takich firm?

Prowadzenie ksiąg handlowych online

Przyjrzyjmy się ofercie firmy iKsięgi Biuro Rachunkowe online Kraków – ich ofertę rozpoczyna usługa opierająca się między innymi na prowadzeniu ksiąg handlowych zdalnie. Dzięki wykorzystaniu sytemu elektronicznego obiegu dokumentów, firma przyjmuje faktury kosztowe zarówno w formie papierowej, jak elektronicznej (w formie skanu, ale również zdjęć), co gwarantuje znaczącą oszczędność czasu. Firma przygotowuje i wysyła elektroniczne deklaracje podatkowe, m.in. VAT, PIT, CIT czy JPK, a dodatkowo reprezentuje swoich klientów przed Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

e-Dokumentacja

Dzięki integracji programów typu OCR, firmy prowadzące księgowość online, jak iKsięgi, pozwalają na przejście na całkowicie elektroniczny obieg dokumentów księgowych w firmie wraz z możliwością wprowadzenia schematu akceptacji płatności oraz przechowywania dokumentów. Jedną z większych zalet takiej digitalizacji jest wysoki poziom uschematyzowania dokumentacji w firmie, co pozwala między innymi na łatwe wyszukiwanie i wgląd do archiwalnych dokumentów. Innymi słowy, elektroniczny obieg dokumentów księgowych w firmie zapewnia większy porządek i szybki dostęp. Jest to nieocenione narzędzie w okresie gdy ograniczona jest możliwość osobistych spotkań (np. w stanie zagrożenia epidemicznego).

Rozliczanie nieruchomości

Księgowość online to nie tylko cyfrowe dokumenty – firmy oferujące usługi w typie biuro rachunkowe online potrafią oferować również rozliczanie nieruchomości (ewidencja przychodów i kosztów w formie pełnej księgi), oczywiście również w modelu cyfrowym, za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu oprogramowania w pełni zintegrowanego z pozostałymi systemami.


Windykacja

Dobre firmy oferujące w pełni zdalną księgowość w swojej ofercie posiadają także usługi niezwiązane bezpośrednio ze zdalną formą świadczonych usług, lecz oczekiwane od biur rachunkowych oferujących kompleksową obsługę. Przykładem takiej usługi może być na przykład windykacja należności – windykowanie zaległości w wykonaniu iKsięgi odbywa się w systemie MTLS (mail, telefon, list, sąd) – w przypadku, kiedy musi dojść do ostatniego kroku, iKsięgi przygotują kompletną dokumentację niezbędną do windykacji sądowej.


Wirtualne biuro

Kolejną dużą zaletą niektórych firm oferujących księgowość online jest możliwość wykupienia usługi tak zwanego wirtualnego biuraWirtualny adres firmy sprawdzi się doskonale, jeżeli prowadzisz działalność przez sieć, lecz potrzebujesz realnego, fizycznego lokalu. Wynajem wirtualnego biura to wirtualny adres dla Twojej firmy, który pozwoli Ci otrzymywać korespondencję związaną z Twoją firmy poza swoim prywatnym adresem.

Biuro księgowe online iKsięgi pozwoli Ci zoptymalizować koszty, równocześnie zapewniając szereg dodatkowych zalet – odciąży Cię z mozolnej pracy, zawiadomi Cię jeśli będziesz mógł zaoszczędzić, doradzi w problematycznych sytuacjach. To idealne rozwiązanie szczególnie w niepewnych gospodarczo czasach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *