Kredyt hipoteczny - ile trwa jego uruchomienie

Kredyt hipoteczny - ile trwa jego uruchomienie

Kredyt hipoteczny – ile trwa jego uruchomienie?

Moment w którym pospisujemy umowę z bankiem, która dotyczy kredytu nie odbywa się w tym samym czasie co pojawienie się kredytu na  koncie. Aby otrzymać pieniądze, które przyznał nam bank, należy dopełnić resztę formalności. Dlatego też okazuje się, że rozpoczęcie kredytowania hipotecznego może być wypłacone nawet do 3 tygodni.

Co musisz wiedzieć, aby rozpoczęcie kredytowania hipotecznego było możliwe? Ile trwa uruchomienie kredytu hipotecznego w przypadku pożyczki wypłacanej w transzach?

Uruchomienie kredytu hipotecznego – jakich formalności należy dopełnić?

Gdy bank oceni naszą zdolność kredytową i inne czynniki mogące mieć wpływ na terminowość spłaty kredytu i wyda pozytywną opinię, zakończoną podpisaniem umowy, musimy dokonać reszty formalności. Sporządzona umowa kupna-sprzedaży jest dokumentem, który musimy przedstawić bankowi, który pozwala na udzielenie kredytu hipotecznego. Sam akt notarialny powinien zawierać terminy i wysokości płatności, które zostały ustalone z deweloperem bądź właścicielem nieruchomości. Dokument powinien zawierać także informacje o wysokości wkładu własnego – bez środków pochodzących z kredytu hipotecznego.

Dokumenty te są wymagane przez każdy bank. Niektóre placówki, zanim zdecydują się na uruchomienie kredytu hipotecznego, mogą stawiać inne wymogi. Są one jednak zawarte w umowie podpisywanej z bankiem, warto więc dokładnie się z nią zapoznać. Niektóre z placówek bankowych mogą nawet oferować obniżenie marży w zamian za korzystanie z innych produktów bankowych np. karty kredytowej.

Sprawdź najkorzystniejszą ofertę banku tutaj i otrzymaj najtańszy kredyt hipoteczny: http://kredyt-na-nieruchomosc.pl/

Ile trwa uruchomienie kredytu hipotecznego?

Uruchomienie kredytu hipotecznego – kredyt-na-nieruchomosc.pl może trwać od kilku, do kilkunastu dni. Czas ten uzależniony jest od wielu czynników – m.in. polityki finansowej banku czy wysokości udzielonego kredytu. Termin wpłaty środków na konto kredytobiorcy ustalany jest w umowie zawieranej z bankiem. Warto więc dokładnie przyjrzeć się umowie, kiedy i jak zostaną wypłacone pieniądze.

Dłużej będziemy także czekać na uruchomienie kredytu walutowego. Warto się także zastanowić czy kredyt mieszkaniowy hipoteczny w obcej walucie to dobry pomysł. Dłuższą procedura może oznaczać bowiem, że do momentu wypłacenia środków zmieni się kurs waluty. W takiej sytuacji może pojawić się ryzyko niedopłaty. Kwota uzyskanego kredytu będzie niższa niż wartość nieruchomości.

Uruchomienie kredytu hipotecznego – kiedy możesz skorzystać ze środków od momentu zawarcia umowy kredytu?

W momencie, gdy środki wpłyną na konto, możesz zacząć z nich korzystać. Pamiętaj jednak, że środki udzielone w ramach kredytu musisz wykorzystywać tylko w sposób określony w podpisanej umowie kredytowej. Instytucja bankowa ma prawo monitorować, na jaki cel przeznaczamy pieniądze. Zwykle w tym celu należy przedstawiać odpowiednią dokumentacje, która np. pokazuje aktualny stan nieruchomości. W umowie zostaje zawarta informacja na temat sposobu monitorowania wydawanych środków. Nie zawsze dotyczy on bowiem dokumentacji postępu prac. Może się także zdarzyć, że inwestycją kontrolowana jest przez przedstawiciela banku. Dla większości osób nie jest to jednak korzystna opcja, ponieważ bank bardzo często obciąża kredytobiorcę kosztami takiej inspekcji.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Przykład reprezentatywny:

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla oferty kredytów hipotecznych wynosi 3,44 %. Okres, w którym obowiązuje umowa to: 25 lat, całkowita kwota pożyczki: 250 000,00 zł. Całkowity koszt zobowiązania spłacanego w ratach równych (annuitetowych): 121 745,41 zł, całkowita kwota do zapłaty: 371 745,41 zł. Spłata następuje w 300 ratach równych (annuitetowych). Kalkulacja została dokonana na dzień 20 października 2021 roku na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *