Jakie numizmaty z oferty Skarbnicy Narodowej warto kupić? Nasza opinia

Jakie numizmaty z oferty Skarbnicy Narodowej warto kupić? Nasza opinia

Jakie numizmaty z oferty Skarbnicy Narodowej warto kupić? Nasza opinia

Na stronie Skarbnicy Narodowej można znaleźć wiele unikatowych okazów. Każda moneta wykonana jest z dbałością oraz precyzją. Numizmatyczne dzieła sztuki zachwycają swoim wyglądem i sposobem uhonorowania wydarzeń, czy też postaci, które na zawsze zapisały się kartach historii.

Rocznica zbrodni katyńskiej

W 1940 roku na rozkaz Stalina NKWD zamordowało 22 tysiące polskich obywateli, wśród których znajdowali się wybitni żołnierze oraz policjanci. Tragedia ta została uznana za zbrodnię, ludobójstwo i formę zagłady na przedstawicielach elity kraju dotkniętego wówczas działaniami wojennymi. W celu uczczenia rocznicy zbrodni katyńskiej Skarbnica Narodowa wydała specjalną monetę. Srebrny medal wyróżniają artystyczne walory oraz precyzja wykonania. Moneta należy do limitowanej kolekcji. Wyemitowano bowiem 1000 egzemplarzy, upamiętniających rocznicę zbrodni. Każdy medal posiada numer menniczy. Do stworzenia monety użyto srebra próby 999/1000. Na awersie medalu znajduje się wizerunek Matki Boskiej, obejmującej człowieka, który został zabity strzałem. Medal ukazuje więc, iż w czasach wojennych żołnierze często szukali ukojenia w religii katolickiej. Rewers monety zdobi wizerunek orła w koronie, trzymającego w szponach tarczę amazonek. Na odwrocie umieszczono więc charakterystyczny znak żołnierzy, którzy zostali zamordowani przez NKWD.

Symbol niepodległej Polski

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonano srebrny medal, posiadający odpowiedni Certyfikat Autentyczności. Moneta została zaprojektowana przez Roussanę i Andrzeja Nowakowskich. Medal wykonano ze srebra próby Ag 999/1000. Moneta została wybita w najwyższej jakości menniczej z uwzględnieniem technologii stempla lustrzanego.  Warto dodać, iż medal należy do serii „Dziesięciu Dekad Niepodległości”, stanowiącej uhonorowanie walecznego ducha narodu polskiego. Do okazu został ponadto dołączony efektowny klaser do bezpiecznego przechowywania numizmatu.

Na stronie polskiego dystrybutora monet znaleźć można wiele interesujących okazów. O jakości wyrobów świadczą m.in. opinie klientów dostępne na stronie https://www.skarbnicanarodowa.pl/opinie. Warto zatem skorzystać z oferty Skarbnicy Narodowej, by pozyskać piękne i interesujące numizmaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *