Jak wybrać stolik kawowy?

Jak wybrać stolik kawowy?

Jak wybrać stolik kawowy?

Salon to miejsce do wypoczynku i spotkań z najbliższymi lub przyjaciółmi. Niezwykle ważne jest, aby kącik wypoczynkowy był miejscem przytulnym, w którym przyjemnie jest wypić kawę. Centralnym miejscem jest stolik kawowy lub ława, który jest kropką nad „i” w wyglądzie naszego salonu. Powinien być praktyczny i zdobić wnętrze. Nie da się go nie zauważyć, ponieważ stoi w centralnym miejscu w salonie.

Wymiary – najważniejsze kryterium wyboru stolika kawowego

Uroda, kształt i dopasowanie do stylu wnętrza są oczywiście bardzo ważne, ale aby stolik kawowy lub ława prezentowały się dostojnie w pokoju, to muszą mieć odpowiedni wymiar. Stoliki kawowe powinny być zbliżone wysokością do mebli wypoczynkowych. Optymalna odległość między stolikiem a kanapą to 45 cm. Taka wolna przestrzeń zapewnia swobodę przechodzenia i siedzenia. Najlepiej  sprawdzają się blaty o długości połowy lub dwóch trzecich sofy. Można kupić większy lub mniejszy stolik. Najważniejsze, aby domownikom było wygodnie. Odległość od ławy do telewizora powinna wynosić ok. 80 cm.

Ciekawa forma

Nowoczesne stoliki kawowe i ławy znakomicie pasują do każdego wnętrza. Stoliki kawowe z blatem drewnianym, metalowym, chromowanym lub szklanym i drucianą podstawą, która układana jest w fantastyczne ażurowe wzory. Wyjątkową praktycznością odznacza się stolik z półką, ponieważ można w niej przechować gazety, aktualnie czytaną książkę, piloty, co ponadto pomaga w zorganizowaniu przestrzeni.

Ponadczasowe drewno i nowoczesna stal

Moda na drewniane stoliki jest wieczna. Są to rzeczy trwałe, które pięknie wyglądają w małych i dużych salonach. Bez względu na kształt: owalne, kwadratowe, prostokątne, okrągłe z metalowymi lub drewnianymi nogami (podstawą) mają stałe grono miłośników lubiących klasykę z odrobiną nowoczesności. Z kolei stoliki lub ławy wykonane z ocynkowanej stali świetnie sprawdzają się w stylu loftowym, skandynawskim i nowoczesnym. Lekka konstrukcja daje wrażenie powiększenia przestrzeni.

Stoliki z blatem MDF

Osoby, które chcą mieć ładny stolik, a dysponują dość ograniczonym budżetem, często decydują się na zakup stolika z płyty MDF, które również są dostępne w wielu różnych wzorach i kształtach. Niestety jest to mniej trwały produkt polecany raczej do urządzania mieszkań na wynajem lub dla osób, które cały czas poszukują swojego stylu urządzania salonu i eksperymentują z różnymi elementami meblowymi.

Ławy i stoliki z tworzyw sztucznych

Współczesne technologie pozwalają na uzyskanie bardzo plastycznych i trwałych materiałów, które są wykorzystywane do produkcji stolików kawowych i ław. Takie przedmioty cechują się bardzo ciekawymi formami. Są wzmocnione włóknem szklanym, co gwarantuje ich trwałość przez wiele lat.

Asortyment stolików jest ogromny. W zasadzie każdy znajdzie model, który znakomicie dopełni wnętrze salonu. Trafia w różnorodne gusta – od uniwersalnej klasyki po bardzo nowoczesne formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *