Jak dostać kredyt 300 tys. zł w banku

Jak dostać kredyt 300 tys. zł w banku

Jak dostać kredyt 300 tys. zł w banku?

Kupno wymarzonego domu lub mieszkania nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Potrzebujesz do tego jedynie dużej ilości gotówki lub kredytu bankowego. Jak się po niego zgłosić i skąd mieć pewność, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie? Kredyt na 300 tys. jest sporym zobowiązaniem, a korzystając z wyliczeń kalkulatora kredytowego i doradcy finansowego z pewnością będzie ci łatwiej uporać się z całą dokumentacją.

Czy dostanę kredyt 300 tys.?

To pierwsze pytanie, od którego powinieneś zacząć oglądanie nieruchomości. W zależności od miasta ceny za metr kwadratowy różnią się diametralnie, jednak można przyjąć, że kredyt 300 tys. powinien wystarczyć na mieszkanie lub mały domek. Oczywiście to tylko założenie, jeśli masz większe wymagania, potrzebujesz znacznie więcej gotówki. Jednak to, że czegoś potrzebujesz, nie oznacza, że tyle właśnie dostaniesz. O tym, ile kredytu możesz otrzymać, powie Ci doradca kredytowy, z którym koniecznie powinieneś się skonsultować przed udaniem się do banku. Na podstawie Twojego przychodu, wydatków, statusu rodzinnego, rodzaju umowy o pracę itp. obliczy on, w kalkulatorze kredytowym, na jaką ratę Cię stać. Bank nie jest instytucją charytatywną i musi mieć pewność, że będziesz w stanie spłacać zaciągnięty dług.

Nim pójdziesz do banku

Doradca kredytowy jest Ci potrzebny także dlatego, że idąc od razu do banku z wnioskiem o pożyczkę, możesz się rozczarować. Rozmowa z ekspertem nic Cię nie kosztuje, a pomoże Ci trafić do tych placówek, które są wstanie pozytywnie odpowiedzieć na Twój wniosek. Każda odmowa widoczna jest na Twoim koncie w Biurze Informacji Kredytowej. W ten sam sposób banki mogą zobaczyć Twoją historię zobowiązań i spłat z ostatniego pięciolecia. Jeśli miałeś lub masz jakieś kredyty i kiedykolwiek spóźniłeś się ze spłatą raty, będzie to w BIKu widoczne. Doradca podpowie Ci, co w takiej i podobnych sytuacjach zrobić. Rozmowa z nim uświadomi Ci też ciężar odpowiedzialności, a jednocześnie ten ciężar trochę zdejmie z Twoich barków, pomagając wypełnić wszelkie dokumenty, niezbędne do uzyskania kredytu hipotecznego.

Wkład własny

Kredyt 300 tys. nie oznacza, że za taką cenę powinieneś szukać lokum. Do tej kwoty trzeba doliczyć wkład własny, który w tej chwili wynosi 20% ceny nieruchomości. Jeśli nie masz odpowiedniego zabezpieczenia finansowego, możesz zapomnieć o kredycie. Łatwo wyliczyć, że przy kredycie na 300 tys. to aż 60 tys. zł! A ponieważ warto być przygotowanym na remont, umeblowanie i różne inne nieprzewidziane sytuacje, warto mieć tej gotówki jeszcze więcej. O tym wszystkim także możesz porozmawiać z doradcą kredytowym, który objaśni Ci, czym jest kredyt i pożyczka hipoteczna.

Ekspert doradzi Ci też,co w Twojej sytuacji będzie korzystniejsze i jakie masz ewentualnie alternatywy. Niezależnie więc od tego, czy jesteś zatrudniony na etacie, czy prowadzisz firmę, masz wspólnotę majątkową, dzieci, alimenty, doradca będzie dla Ciebie odpowiednim wsparciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *