Doradztwo kredytowe - czym jest i czy warto z niego skorzystać?

Doradztwo kredytowe - czym jest i czy warto z niego skorzystać?

Doradztwo kredytowe – czym jest i czy warto z niego skorzystać?

Doradztwo kredytowe to usługa polegająca na przygotowaniu oferty kredytowej jak najbardziej dopasowanej do potrzeb i możliwości finansowych klienta oraz pomoc w wyborze najkorzystniejszej. Najczęściej z usług doradcy kredytowego korzystają osoby, które planują zakup lub budowę nieruchomości oraz ci, którzy chcą skonsolidować swoje dotychczasowe zobowiązania. Doradca kredytowy jest pośrednikiem w zakupie produktów kredytowych między bankiem a klientem docelowym. Warto podkreślić, że pomoc w wyborze najodpowiedniejszej dla klientów opcji jest darmowa. Doradca kredytowy po dopełnieniu wszystkich formalności i sfinalizowaniu transakcji otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne od instytucji finansowej, w jakiej została podpisana umowa przez klienta.

Doradca kredytowy jest pośrednikiem w zakupie produktów kredytowych między bankiem a klientem docelowym. Warto podkreślić, że pomoc w wyborze najodpowiedniejszej dla klientów opcji jest darmowa. Doradca kredytowy po dopełnieniu wszystkich formalności i sfinalizowaniu transakcji otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne od instytucji finansowej, w jakiej została podpisana umowa przez klienta. Jeżeli chcielibyśmy dowiedzieć się więcej, warto wejść na stronę biura ekspertów https://optymalnykredyt.pl/ gdzie dostępne są szczegóły oferty.

Czy warto skorzystać z usługi doradztwa kredytowego?

Korzystając z usług doradztwa kredytowego zyskujemy przede wszystkim profesjonalną wiedzę eksperta na temat produktów bankowych. Wiedza i doświadczenie specjalisty są bardzo ważne, bo często zaciągane są zobowiązania na wysokie kwoty, rozłożone na kilka lub kilkanaście lat, co wiąże się z dużym ryzykiem i stresem kredytobiorcy. Doradca wytłumaczy jak wygląda cała procedura zaciągnięcia zobowiązania, podpowie na co zwrócić uwagę i jak rozumieć typowe dla produktów bankowych określenia, takie jak: RRSO, marża, stopy procentowe czy wskaźnik WIBOR. Doradca na bieżąco śledzi oferty banków i aktualne promocje. Może jednocześnie porównać ofertę kilkunastu instytucji finansowych. Jest to duża oszczędność czasu dla osób zainteresowanych kredytami, bo nie muszą zdobywać niezbędnej wiedzy i samodzielnie poszukiwać aktualnych ofert.

Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej klienta – miesięcznych dochodów, kosztów utrzymania, zobowiązań – specjalista wylicza zdolność kredytową oraz sprawdza informacje o osobie w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie widnieje historia kredytowa. Pozytywny raport BIK zwiększa szansę na uzyskanie kredytu. Bardzo ważne jest regularne spłacanie zobowiązań, gdyż problemy z płynnością finansową wykazane w raporcie mogą uniemożliwić uzyskanie pozytywnej decyzji banku dla osób starających się o kredyt. Po sprawdzeniu zdolności kredytowej i pobraniu raportu z BIK, doradca przeprowadza rozmowę, w której weryfikuje oczekiwania dotyczące kredytu, takie jak kwota, okres kredytowania czy na jaką maksymalną miesięczną ratę przygotowany jest kredytobiorca. Po przeanalizowaniu wszystkich danych przedstawia propozycje, które są najkorzystniejsze i najlepiej dopasowane do potrzeb zainteresowanego. Po wybraniu najodpowiedniejszej oferty pomaga w zgromadzeniu niezbędnych w uzyskaniu finansowania dokumentów i wypełnieniu wniosku kredytowego. 

Podsumowując, doradztwo kredytowe to usługa bezpłatna, która ułatwia podjęcie tak trudnej decyzji jaką musi podjąć osoba starająca się o kredyt. Pośrednik kredytowy nie zarabia na kliencie docelowym, a otrzymuje prowizję bezpośrednio od banku. Posiada fachową wiedzę, która jest niezbędna w wyborze odpowiedniej oferty oraz pomaga w wypełnieniu dokumentów. Usługi doradztwa kredytowego zdecydowanie ułatwiają podjęcie decyzji bez zbędnego stresu i ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *