Dlaczego spółka LTD jest odporna na lokalne epidemie i koronawirusa

Dlaczego spółka LTD jest odporna na lokalne epidemie i koronawirusa

Dlaczego spółka LTD jest odporna na lokalne epidemie i koronawirusa?

Epidemia koronawirusa wstrząsnęła gospodarką w większości państw. Covid-19 zagroził przedsiębiorcom i postawił pod znakiem zapytania ich przetrwanie na rynku. Pomimo trudnej sytuacji właściciele spółek LTD zarejestrowanych w UK nie muszą obawiać się kłopotów.

Dofinansowanie firmy w Anglii w związku z Covid-19.

Rząd brytyjski przygotował pakiet dla firm, który ma pomóc w przetrwaniu pandemii. Będzie on wynosił 330 mln funtów i w razie potrzeby zostanie zwiększony. Jego celem jest wsparcie firm i ochrona miejsc pracy. W zakres pomocy wchodzą między innymi wakacje kredytowe, czy dostęp do wspieranej przez rząd pożyczki na pokrycie kosztów prowadzenia działalności.

Każdy biznes, który potrzebuje środków na czynsz, wynagrodzenia, opłacenie dostawców lub zapasów może oczekiwać pomocy. Pakiet pomocowy ma pokryć stałe koszty zatrudnienia pracowników. Każdy pracownik ma zachować swoje miejsce pracy, a pracodawca firmę. Spółki LTD zatrudniające pracowników nie muszą więc obawiać się, skąd wziąć pieniądze na pokrycie ich pensji i składek ubezpieczeniowych, jeżeli firma nie pracuje z powodu pandemii.

Spółka w Anglii, a praca zdalna z domu.

W komfortowej sytuacji są spółki LTD zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, które nie osiągają dużych przychodów. Spółkę można prowadzić z dowolnego miejsca. Właściciel spółki LTD może mieszkać w Polsce i nie musi być rezydentem w Wielkiej Brytanii, by móc cieszyć się prestiżem związanym z tą formą działalności oraz przysługującymi mu prawami. Na ten temat więcej informacji w artykule na blogu Tax Angels. Nawet gdy właściciel nie zatrudnia pracowników i nie kwalifikuje się do pomocy państwa, odnosi wiele korzyści podatkowych. Zwłaszcza w dobie pandemii jest to niezwykle istotne.

Forma prawna spółki cieszy się dużym uznaniem i może nawiązywać kontakty biznesowe z kontrahentami z całego świata. Jest symbolem prestiżu i wzbudza zaufanie. Dlatego znacznie łatwiej jej nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Korzyści z prowadzenia spółki LTD w czasie pandemii

Dyrektor spółki LTD może wypłacać sobie pensję w wysokości 719 funtów miesięcznie bez konieczności opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i podatku dochodowego. Od 31 kwietnia 2020 roku kwota ta zostaje podniesiona do 9500 funtów rocznie. Wysoka kwota wolna od podatku pozwala na osiągnięcie zarobków do 62.500 zł bez opodatkowania. Ustanawiając drugiego dyrektora, kwoty te można pomnożyć. Na blogu Tax Angels znajdziecie dokładne porównanie kwot wolnych od podatku w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Osoby przekraczające tę kwotę nie muszą obawiać się, że w czasie pandemii nie znajdą środków na zapłatę należnych podatków. Firma ma aż 21 miesięcy na rozliczenie się z fiskusem. Można więc przetrwać kryzys gospodarczy i rozliczyć się z należności, gdy epidemia minie.

Nawet przy niewielkich dochodach warto rozważyć założenie firmy w Anglii w formie spółki Ltd. Dochód na poziomie 1000 czy 1500 zł to nie powód, by rezygnować. Przemawia za tym brak obciążeń fiskalnych przy równoczesnym zachowaniu uprawnień emerytalnych. To nie jedyne zalety prowadzenia spółki LTD. Przejrzyste prawo podatkowe, czy brak biurokracji sprawiają, że prowadzenie biznesu w UK dla wielu Polaków jest doskonałym sposobem na działalność gospodarczą. Również w czasie ogólnoświatowej pandemii, gdy możliwa jest praca zdalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *