Centrum czy peryferie – jak wybrać lokalizację mieszkania w Krakowie

Centrum czy peryferie – jak wybrać lokalizację mieszkania w Krakowie

Centrum czy peryferie – jak wybrać lokalizację mieszkania w Krakowie?

Centrum wydaje się najatrakcyjniejszą dzielnicą miasta, ale zwykle jest drogie i wcale nie aż tak komfortowe dla stałych lokatorów. Dzielnice na obrzeżach są tańsze, lecz nie zapewniają wszystkich miejskich atrakcji. Jak wybrać idealną lokalizację?

Prawie centrum

Dobrym rozwiązaniem są dzielnice położone blisko centrum, ale nie w samym sercu dużego miasta. Nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie są trochę na uboczu, lecz wystarczy krótki spacer, by dotrzeć do największych atrakcji stolicy Małopolski.

Mieszkając poza ścisłym centrum nie wszędzie można szybko dojść pieszo, ale osiedla leżące blisko śródmieścia zwykle mogą się pochwalić dobrą komunikacją – przystanki są koło domu, autobusy i tramwaje kursują często, przejazd taksówką nie kosztuje majątku. Decydując się na nowe mieszkanie na Salwatorze nie trzeba się martwić o dojazd do pracy czy wieczorne wyjścia.

Problem z parkowaniem

Centrum miasta jest najbardziej zakorkowane, w dodatku wiele miejsc parkingowych jest płatnych, co dla mieszkańców jest sporym utrudnieniem. Nowe bloki zapewniają lokatorom miejsca postojowe, ale w samym centrum takich obiektów jest mało, i są one bardzo drogie. Poza centrum, nowe mieszkanie na Salwatorze bez problemu zapewni dostęp do wygodnego parkingu.

Gdzie jest spokojniej?

Cisza i spokój to jedne z najważniejszych kryteriów wyboru idealnego mieszkania. W samym centrum nie brak spokojnych zaułków, ale to właśnie tam jest najwięcej turystów, ogródków piwnych, imprez sezonowych, które trwają do późnej nocy. Wybierając miejscówkę nieco dalszą, jak nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie, ma się większą szansę na ciszę wieczorem, a rozrywka w dalszym ciągu jest na wyciągnięcie ręki.

Tereny zielone

Zieleń to kolejny atut. W Krakowie bliskość terenów zielonych zapewni np. nowe mieszkanie na Salwatorze oraz w innych dzielnicach położonych Błoni, Parku Jordana czy parku krajobrazowego.Warto się upewnić, czy w przyszłości zielone tereny wokół osiedla nie zostaną inaczej zagospodarowane – kupując nowe mieszkania na Salwatorze w Krakowie wystarczy sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *